Неміс әріптестерінің оңалту бағдарламасын меңгерген

17 Қаңтар 2023

28.11.2022ж. бастап 8.12. 2022 ж. дейін Қарағанды ​​қаласының Медицина университеті мен Schmieder (Stiftung & Co.) KG (Германия) клиникасы арасындағы меморандум аясында «ҚМУ» КеАҚ неврология, психиатрия және реабилитология кафедрасының қызметкерлері профессор Шевелева Н.И. және ассистент-профессор Дубовихин А.А. тәжірибелік және теориялық білім алмасу мақсатында Клиникен Шмидерге барды.

Алленсбахтағы Клиникен Шмидерде оңалту бағдарламасын жүзеге асыру үшін бес кезеңдік тұжырымдама қолданылады. Терапиялық тәсіл бірнеше кезеңдерді қамтиды, олар А-дан Е-ге дейін белгіленген. А сатысында шұғыл емдеу инсульттан немесе неврологиялық салдары бар жазатайым оқиғадан кейін дереу орын алады. Осы кезеңде науқастар реанимация бөлімінде жатыр, мұнда ең алдымен олардың өмірлік көрсеткіштерін тұрақтандыру қажет.

Клиниканы аралау барысында Шмидерден келген әріптестермен кездесу өткізіліп, Шмидер сарапшыларының баяндамалары тыңдалды, академиялық ұтқырлық және бірлескен ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша болашақ ынтымақтастық бағыттары талқыланды.