Пікірлес ROSMEDOBR ортасында уақыт тез өтеді

26 Қыркүйек 2022

2022 жылғы 15-17 қыркүйекте Мәскеу қаласында ROSMEDOBR бірінші Конгресі өтті. Оның аясында «Медицинадағы инновациялық білім беру технологиялары-2022» XIII Халықаралық форумы және Ресей медициналық білім беру мамандары қоғамының 1-ші конгресі өтті.

Іс-шараларды Ресейлік медициналық білім беру мамандары қоғамы ұйымдастырды және Ресей Федерациясының Денсаулық сақтау министрлігі қолдау көрсетеді.

Медицина қызметкерінің құзіреттілігі – оны қалай анықтау, оған қол жеткізу және бағалау, 2030 жылға құзыретті түлектерді қалай дайындау Конгресстің басты тақырыбы болды.

Спикерлер медициналық білім беру саласындағы жетекші сарапшылар, Денсаулық сақтау министрлігінің, Білім және ғылым министрлігінің, Ұлттық медициналық палатаның, Орталық аккредиттеу комиссиясының, Федералдық аккредиттеу орталықтарының, Аккредиттеу бойынша федералдық әдістемелік орталықтың, Федералдық аккредиттеу орталығының өкілдері болды. Осы ұйымдардың өкілдерімен консультациялар мен қарым-қатынас жасау үшін Ресейдің ҰМО орталығы және платформалар ұйымдастырылды.

Қазақстаннан спикер ретінде «Қарағанды медицина университеті» Симуляциялық және білім беру технологиялары орталығының басшысы Кемелова Гүлшат Сейітмұратқызы «Біліктілік емтиханы тапсырылды, сапа белгісі расталды» және «Виртуалды пациенттің интеграциясы, ауыспалы сынып және FOR21 жобасында пациентке бағытталған оқыту тәсілі» атты баяндамаларды жасады. Г.С. Кемелованың баяндамасы ресейлік медицина қауымы арасында үлкен қызығушылық тудырды. Г.С. Кемелова ROSMEDOBR 2023 көрмесінде «Қазақстандағы медициналық білім беруді дамыту тәжірибесі» секциясын ұйымдастыру ұсынылды, оны Конгресс ұйымдастырушылары оң қабылдады.

Онлайн форматта университет оқытушылары белсенді қатысты. Аталған іс-шараға барлығы 14 оқытушы, 1 және 2 оқу жылында оқитын 15магистрант қатысу сертификаттарын табыс етті.

Барлық тақырыптардың өзекті және қызықты болғаны сонша, белсенді оқытудың үш күні зымырап өтті.

А.О. Камарова, СБТО әдіскері