Кітапхана түні-2022

27 Сәуір 2022

Жыл сайын бүкіл әлем бойынша 23 сәуірде Дүниежүзілік кітап және авторлық құқық күні атап өтіледі және осы мереке қарсаңында 22 сәуірде кітапхана-баспа орталығы жастармен жұмыс жөніндегі бөліммен және «Next Generation» еріктілер ұйымымен бірлесіп «Библионочь-2022» оқуды қолдау акциясын өткізді.

Акцияның ашылуы Академиялық жұмыс жөніндегі проректор Виктор Петрович Риклефстің сөз сөйлеуінен басталды. Ол біздің университетте осындай ауқымды іс-шара үшінші рет өткізіліп отырғанын және акция біздің университеттің жақсы дәстүріне айналғанын атап өтті.

Іс-шараның шығармашылық бөлігі университеттің студенттік шығармашылық бірлестіктерінің: «Қаракөз» шығыс билері халық ансамблінің, «Golden Step» би театрының, «Жыр Жауһар» авторлық-поэтикалық клубының және «Жұлдыз» жастар денсаулық орталығының қатысушылары өздерінің таланттарын көрсеткен мерекелік концертпен жалғасты.

«Библионочь-2022» акциясының бағдарламасы өте мазмұнды және әсерлі болды. Университет аудиторияларында: Президенттік «Барлығы немесе ештеңе» жарысы («Insight» пікірталас клубы), «Не? Қайда? Қашан?» (Самұрық, СӨӨБК) және Med talks (KazMSA) зияткерлік алаңы. Әр қатысушы қызығушылықтары бойынша өз кәсібін таңдай алды.

Кітапхана-баспа орталығы түрлі байқаулар мен көрмелер бағдарламасын ұсынды. Бұл «Кунсткамера» - сирек қордағы сирек басылымдарға шолу, және «Библиоfresh» - кітапханаға келіп түскен жаңа медициналық әдебиеттер. «Пентатлон-Library» байқауына қатысқысы келетіндер көп болды. Қатысушылар кітапханашылар, кітап түптеушілер және дәрігерлер болды. Байқау барлық командалар сәтті орындаған 7 тапсырмадан тұрды.

Біздің студенттер «Вирус» атты қызықты квестке үлкен қызығушылықпен қатысты. Қатысушылар адамзатты құтқару үшін өлімге әкелетін вирусты тауып, оны бейтараптандыруы керек еді. Қараңғы лабиринттерде олар Орта жерден келген Ақылсыз ғалым, елес, Сауронмен кездесті. Қатысушылар сынақтардан өтіп, жұмбақтар мен жұмбақтар шешті. Олар өздерінің ақыл-ойларын, тапқырлығын, тапқырлығын және эрудициясын көрсетті.

Кітапхана-баспа орталығының бағдарламасындағы қорытынды ойын «Эрудиттер турнирі» болды, онда екі команда медицина тарихын білу үшін жарысты. Қатысушылар турнирдің барлық сұрақтарына сәтті жауап берді. Әсіресе 2 курс студенттері: Сеитова З., Казбеков Б., Аяғанов А., Кайралапова к., Ералы Т., Қазтаева к., Мешетбаев Е.

Байқаудың барлық қатысушылары мен жеңімпаздары дипломдар мен алғыс хаттар, сондай-ақ басқа да сыйлықтар алды. «Библионочь-2022» көңілді және қызықты өтті. Қонақтар мен қатысушылар көптеген ұмытылмас әсер алды.