Қызыларай тауларына саяхат

29 Маусым 2021

2021 жылдың 18-21маусым аралығында, демалыс күндері Қазақстан тарихы және әлеуметтік саяси пәндер кафедрасының тарихи - өлкетану үйірмесінің мүшелері Сарыарқаның дәл орталығы  - Қызыларай тауына (Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы) саяхат жасады. Салауатты өмір салты, қалыпты физикалық белсенділік бәрімізге пайдалы, әсіресе карантиннің ұзақ айларынан кейін.  Студенттер, интерндер және жас дәрігерлер (біздің университеттің бұрынғы түлектері) біздің облыстың көрікті жерлеріне қызықты саяхаттар жасады, атап айтқанда «даланың төбесіне» көтерілді - Ақсоран тауына (1565 м), бұл бүкіл әлемнің ең биік нүктесі. Далалық Қазақстан.

Сол күні көтерілуге ​​кедергі болған суық, бұрғылау желге қарамастан, біздің 18 адамнан тұратын барлық топ (оның ішінде біздің кафедраның екі оқытушысы - Г.Ф. Галина мен А.Б. Долгополов) шыңға қауіпсіз көтерілді.  Біз әдемі көріністерге сүйсініп, суретке түсіп, А4 форматындағы парақты есте қаларлық жазбамен арнайы кішкентай қорапқа қалдыра алдық: біздің көтерілген күніміз бен уақытымыз, жорыққа қатысушылардың тізімі әрқайсысының тізімі бар біз (бұл Ақсоранға көтерілетін туристер жасайды).

Осы күндері біз Қызыларай тауларының басқа да қызықты нысандарын араладық: Әулие үңгірінде, осы аттас бұлақта, сондай-ақ медицина мен тарихқа байланысты әр түрлі тақырыптарда қызықты баяндамалар мен презентациялармен үйірмеміздің көшпелі отырысын өткіздік, сонымен қатар қазақ, орыс, ағылшын және француз тілдеріндегі әндермен музыкалық кештер өтті. Қатысушылардың пікірінше, сапар сәтті өтті.

Медицина қызметкерінің күні!  сәтті өтті және тарихи үйірме мүшелерінің есінде ұзақ уақыт сақталады! Біздің студенттер мен дәрігерлер оқу мен жұмыспен қатар таулы шыңдарды бағындыруға болатындығын дәлелдеді.

Қазақстан тарихы және ӘСП кафедраның тарихи-өлкетану үйірмесі:

А.Б. Долгополов, Г.Ф. Галина