2021 жылы жас мамандарды және философия докторларын жұмысқа бөлу мәселелері бойынша түлектермен кездесу

18 Наурыз 2021

2021 жылдың 10 наурызында Webex платформасында клиникалық жұмыс жөніндегі проректор Кошерова Бахыт Нургалиевнамен және «ҚМУ» КеАҚ  мектептерінің өкілдерімен бірге 2021 жылы жас мамандарды және философия докторларын жұмысқа бөлу мәселелері бойынша бітіруші курстардың білім алушыларымен онлайн-кездесу өтті.

Студенттер Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңындағы нормативтік – құқықтық базамен және жаңашылдықтармен, сондай-ақ  www.enbek.kz. еңбек биржасына тіркелу күндері мен кезеңдерімен таныстырылды.

Сонымен қатар, түлектерге жас мамандарды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жұмыс міндетінен босатуға болатын санаттар туралы ақпараттар берілді.

Бахыт Нургалиевна білім алушылардың барлық сұрақтарына жауап берді және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2021 жылғы 12.02. № 930-4-1393 / 14-2 түсініктеме хатын оқыды. Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңына енгізілген түзетулер жайында, атап айтқанда білім беру грантын бітірген түлектер үшін меншік формасына қарамастан жұмыс істейтін денсаулық сақтау ұйымын таңдау мүмкіндігі туралы, магистратура мен резидентура түлектеріне арналған менеджмент нысаны бар университеттерде, ғылыми-зерттеу институттарында, ғылыми орталықтарда, ауылдық квота бойынша жұмыс табу мүмкіндігі және магистратура мен резидентура түлектері тек ағымдағы жылы оқуды аяқтағандарға қолданылатындығы  және 2018-2020 оқу жылының түлектеріне қатысты емес екендігі жайында.

1967