Пандемия кезіндегі медициналық білім беру

05 Маусым 2020

2020 жылдың 5 маусымында КеАҚ «Қарағанды медициналық университетінде»«ПАНДЕМИЯ КЕЗІНДЕГІ МЕДИЦИНАЛЫҚ БІЛІМ БЕРУДЕ ҚАЗІРГІ ШАРАЛАР: ЖЕДЕЛ ШЕШІМДЕРДІ ҚАБЫЛДАУ ЖӘНЕ СТРАТЕГИЯЛЫҚ БАСТАМАЛАР» білім беру бойынша Халықаралық онлайн-конференциясы өтті.

Медициналық білім беру бойынша өткізілген конференцияға серіктес университтердің Жұлдызды динамиктері қатысты: Чен Чжи Сюн (Сингапурдың Ұлттық университеті), Балкизов Залим Замирович  (AMEE ресми өкілі, АСМОК басқарма төрағасының орынбасары, Ресей), Юлдашева Рано Уринбаевна (Бұхар мемлекеттік медицина институтының деканы, Өзбекстан), Илья Шектер (Джексон атындағы ауруханадағы пациенттердің қауіпсіздігі бойынша орталығының директоры, Майами, АҚШ), Таня Китова (Пловдив медициналық университетінің профессорының ассистенті, Болгария),  Келимбердиева Эльмира Саубетовна (дәлелді медицина курсымен жалпы тәжірибелік дәрігер кафедрасының профессорының ассистенті, КеАҚ «Астана медициналық университеті»), Балашкевич Наталья Александровна (жанұя медицина кафедрасының ассистенті, КеАҚ «Семей медициналық университеті»).

Конференцияда негізгі талқыланған тақырыптар:

1.  Арақашықтықтан медициналық білім берудің мәселелері, мақсаттары мен шешу жолдары

2.  Арақашықтық тәртібіндегі тәжірибелік дағдылардың бағасының тиімділігі

3.  Пандемиядан кейінгі және осы уақыттағы медициналық ЖОО-да оқыту

4.  Арақашықтық тәртібіндегі медициналық білім беру интернационализациясы.

Конференция MSTeams платформасында 500 ден астам медициналық білім беру ұйымдарының әртұрлі өкілдерінің қатысумен өтті (Сингапур, АҚШ, Болгария, Ресей, Өзбекстан, Тәджікстан,  Литва, Иордания, Чехия, Польша, Украина және Қазақстан).  Конференцияның барлық қатысушылары тақырыптарды өзекті талқылады.