«ЭКГ-ті декодтау» ашық дәрісі

26 Ақпан 2020

22 ақпанда Симуляциялық және білім беру технологиялар орталығында электрокардиография бойынша үлкен дәріс залы өтті. Тақырып «ЭКГ-ны декодтау» шеберлігін практикада қиындық көрген студенттердің тілектерін ескере отырып таңдалды. СББТО тәжірибелік жаттықтырушысы Шмаков Александр Сергеевич бәріне дәріс оқыды. Дәріске әртүрлі мамандықтар мен курстардан 70-тен астам студенттер қатысты, олардың ішінде 50-ден астам адам 5-курс студенттері. Студенттер арасында пульмонология және психиатрия мамандығының резиденттері болды. «ЭКГ-ны декодтау» тақырыбының негізгі бөлімдері студенттердің әдетте қоятын келесі сұрақтарына сәйкес келді:

ЭКГ диагностикасы қашан тағайындалады?

Жүректің диаграммасын қалай шешуге болады?

Ересектер мен балаларға ЭКГ нормалары қандай?

Жүректегі патология дегеніміз не?

• ЭКГ алу үшін қандай құрал қолданылады?

• ЭКГ тренажерлардағы артықшылықтары.

СББТО ұжымы мен КЕАҚ ҚМУ студенттері Александр Сергеевичке жақсы және қол жетімді дәріс материалдары үшін алғыс білдіреді және осындай дәрістер тұрақты болады деп үміттенеді. Дәріс соңында кейбір студенттер бұл дәріс оларға ЭКГ туралы бұрынғы білімдерін жақсырақ түсінуге және жетілдіруге көмектескенін атап өтті.

Келесі сенбіде (2020 жылғы 29 ақпанда) «Аритмия» тақырыбында дәріс өткізу жоспарланған, онда ЭКГ-дағы жүрек патологиясы да жан-жақты талданады. Дәріс беруші: Шмаков Александр Сергеевич, СББТО тәжірибелік жаттықтырушысы.

Барлық студенттер мен қызығушылық танытқан адамдарды күтеміз!