Қарағанды ​​медициналық университеті лайықты түрде таныстырылды

13 Желтоқсан 2019

2019 жылдың 7 желтоқсанында академик Е.А. Букетов атындағы Қарағанды ​​мемлекеттік университетінің базасында. Е.А. Букетовда «Рухани Жаңғыру» бағдарламасын іске асыру аясында өткен Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған студенттердің, магистранттардың және докторанттардың «Трансформацияның қазақстандық үлгісі: әлеуметтік-саяси аспект» атты халықаралық ғылыми жұмыстарының конкурсы өтті. Бұл байқауға Ресей, Өзбекстан және Үндістан студенттері, магистранттары мен докторанттары қатысты. Қазақстандық спикерлердің географиясы Қостанай, Шымкент, Нұр-Сұлтан, Қарағанды ​​және басқа қалаларды қамтыды, әр түрлі бағыттағы және мамандықтағы университеттердің өкілдері өздерінің ғылыми жобаларын құзырлы қазылар алқасына ұсынды.

Осы байқаудың қорытындылары бойынша мен Қарағанды ​​медициналық университетінің студенттерін мақтанышпен атап өткізгіміз келеді. Біздің жігіттер әлеуметтану саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстарын лайықты түрде ұсынып, дипломдар алды.

Осы жарыста «Үндістанның әлеуметтік мәселелері» атты баяндамамен ағылшын тілінде баяндама жасады, оның баяндамасына үлкен қызығушылық тудырған және аудиторияның қызу пікірталасын тудырған «Жалпы медицина» мамандығы бойынша  екінші курс студенті Сачин Ядавты атап өткім келеді. Сөзінің нәтижесі бойынша ол бірінші дәрежелі диплом мен қатысу сертификатын алды. Жұмыстың жетекшісі - магистр, Қазақстан тарихы және ӘСП кафедрасының оқытушы-стажер  Осинцева Юлия Геннадьевна.

Сачин Ядав бұл конкурстың жалғыз жеңімпазы емес. Жеңімпаздар «Фармация» мамандығы бойынша ҚМУ-дың үшінші курс студенттері  Есенбекова Алия мен Провоторова Илона болды. Студенттер «Ауыл және қала тұрғындары үшін дәрі-дәрмектерге қол жетімділік проблемасы» тақырыбында баяндама жасағандары үшін өз секцияларында екінші дәрежелі диплом алды. Бұл жобаның жетекшілері - Никифорова Светлана Андреевна - магистр, ассистент-профессор және оқытушы-стажер Ламанова Александра Сергеевна.

Жас ғалымдарымызды лайықты жеңісімен және танылуымен құттықтаймыз. Сіздерге ғылыми ізденістер мен жаңа ғылыми табыстардың жалғасуын тілейміз!

Ламанова А.С.

Никифорова С.А.