Қош келдіңіздер!

12 Желтоқсан 2019

Патология кафедрасының 2019-2020 оқу жылына арналған жұмыс жоспарына сәйкес, 2019  жылдың 6 желтоқсанында патология кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы Қарағанды қаласының № 45 гимназиясының оқушыларына Ашық есік күнін өткізді. 20-дан астам адам іс-шараға қатысып, өз сұрақтарына жауап алды, дәрігердің болашақ мамандығы туралы көптеген жаңа мәліметтер алды, оқыту үрдісімен танысты және Қарағанды медицина университеті туралы біраз мәлімет алды, ол жерді қарап шықты.

Дәрігер мамандығын таңдау-бұл оқуға түскісі келетін жоғары оқу орнын таңдау емес, жалпы өз өмірін жоспарлау, адамдардың өмірі мен денсаулығына деген болашақ жауапкершілік. Бұл таңдауға саналы және толық жауапкершілікпен қарау өте маңызды. Патология кафедрасында Ашық есік күні-Болашақ оқу және болашақ мамандық туралы білу мүмкіндігі.

Дәл осы шараны патология кафедрасының қызметкерлері сөз сөйлеп, насихаттады. Болашақ дәрігер-өзінің болашақ өмірі мен жауапкершілігін толық сезінетін мотивация беруші. Көптеген жасөспірімдер дәрігер мамандығы туралы армандайды, бірақ, әдетте, олардың дәрігерлердің жұмысы туралы білімі фильмдермен, сериалдармен және емханаға барудан алған әсерімен шектеледі. Патология кафедрасының оқытушысы Дусмаилов Рахымжан Мендашевич болашақ сот-медициналық сарапшыларды қалай дайындау керектігі туралы айтып қана қоймай, сонымен қатар алған дәрігерлік білімдердің өмірлік маңыздылығын, олардың нақты тұрмыстық жағдайлардағы қолданылуын қарапайым және қолжетімді түрде ұсынды. Ашық есік күні балаларды заманауи медицинамен және шектеулі мамандықтармен, ғылыми мәселелермен және жаңа әзірлемелермен таныстырды. Оқушылар емделудегі соңғы үрдістер туралы білді, алғашқы көмек көрсетуге тырысты.

Сұрақтар мен жауаптар секциясының соңында патология кафедрасының қонақтарын зертханалық жануарларды ашу бойынша мастер-класс күтіп тұрды. Барлық тілек білдірушілер үшін университет мұражайлары: анатомиялық, сот-медициналық және ҚМУ тарихы мұражайы бойынша экскурсия жүргізілді. Біз Ашық есік күні Сіздерге, болашақ дәрігерлер үшін пайдалы өтті, сіз өз сұрақтарыңызға жауап таба аласыз және КМУ қабырғасында болашақ оқытумен таныса аласыз деген үміттенеміз. Ал патология кафедрасының барлық қызметкерлері Қарағанды медицина университетінің қабырғасында болашақ дәрігерлерді күтетін болады!

Патология кафедрасының ұжымы