Доктор Попптың құнды кеңестері

20 Қараша 2019

SES (Senior Experten Service) бағдарламасы аясында доктор Рудигер Попп (Германия) ҚМУ КеАҚ  № 3 ішкі аурулар кафедрасына шақырылды. Доктор Рудигер Попптың клиникалық зерттеулер саласындағы және халықаралық ғылыми жобалар саласындағы жобаларды басқару бойынша, білімі мен дағдылары бар, статистикалық талдау мәліметтерін түсіндіруі, зерттеу құжаттары мен қорытынды есептерді құрастыру мүмкіндігі бойынша үлкен тәжірибесі  бар. Доктор Попп Англияда жұмыс істеді, Еуропада және одан тыс жерлерде клиникалық зерттеулер жүргізді. Фармацевтикалық компанияларда бай тәжірибесі бар (Nycomed GmbH, MIKA Pharma GmbH, Mucos Pharma GmbH & Co...)

2019 жылдың 14 қазанынан бастап Доктор Попп ҚМУ докторанттары мен магистранттарымен жобаларды басқару және клиникалық зерттеулер мен ғылыми жобалардың сапасын жақсарту бойынша семинарлар өткізді.

2019 жылдың 21 қазанынан бастап доктор Р.Попп доктор Ли В., Косыбаева А., Шаухат Д., Беков Е, Тулегенова Д., Дубовихин А. және магистранттар Бакиева К., Мадиева Л., Мамашалиева С ғылыми жобаларының орындалуына жеке мониторинг жүргізді.. №3 ішкі аурулар кафедрасы. докторанттармен және магистранттармен жұмыс барысында дәрігер ғылыми зерттеулердің сапасын, сонымен қатар құжаттаманың, дизайн мен қорытындылардың сапасын жақсартуға қажетті құнды ұсыныстар берді. Шетелде баяндамалауына қойылатын негізгі талаптарды ескере отырып, есептерді қалай құрастыруға болатындығы туралы кеңестер берілді.

Доктор Р.Попп ғылыми процесті ұйымдастырудағы тәжірибесімен және Еуропа мен АҚШ-тың ғылыми ұйымдарында білім алу мүмкіндіктерімен бөлісті.

№3 ішкі аурулар кафедрасында кәсіптік патология бойынша бірнеше диссертациялық зерттеулер жүргізіліп жатыр, осыған байланысты студенттермен және қызметкерлермен доктор Попп оқу ортасына барып, жұмыс ортасының барысымен және кәсіптік аурулардың дамуын анықтайтын этиологиялық факторлармен танысты.

Доктор Р.Попптың сапары кезінде айтылған шетелдік тәжірибе әрі қарай ғылыми жұмыстарға пайдалы болып табылады.