Кәсіпкерлік білім беретін жазғы мектебі

29 Шілде 2019

Кәсіпкерлік білім беру жазғы мектебі «YbyraiCamp» бірінші рет 2019 жылы шілденің 21-25 аралығында Қарағанды облысының Қарқаралы ауданында өткізілді. Ол Қазақстанның 8 оқу орындарынан 40 оқытушы мен қызметкерлерді қосты: Қарағанды медицина университеті, Инновациялық Еуразиялық университеті, Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті, Қостанай инженерлік-экономикалық университеті, Рудный индустриалдық институты, Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе аймақтық мемлекеттік университеті, Ақтөбе политехникалық колледжі мен Хромтау тау-техникалық колледжі.

Кәсіпкерлік дағыдылар мен кәсіпкерлікті оқыту үшін ең көп таралған платформа болып әлі де университеттік деңгей екендігін әлемдік тәжірибе көрсетіп отыр. Сондықтан ERG компаниясы (Еуразиялық Тобы), Алматы Менеджмент Университеті мен Қазақстандағы Тель-Авив универсиетінің достары Ассоциациясы «YbyraiCamp» кәсіпкерлік білім беру жазғы мектебін ұйымдастырды.

Бұл мектеп «Студенттік кәсіпкерліктің экосистемасы» жоба әріптестері - оқу орындарының оқытушылары мен қызметкерлері үшін ашылған және ол кәсіпкерлік білім беру саласындағы адам әлеуетін нығайтуға, кәсіпкерлік білім беру құралдары мен концепцияларын түсіну және үздік қолжетімділікті қамтамасыз етуге бағытталған.

«YbyraiCamp»-тың мақсаты: 2019 жылдың қыркүйек пен желтоқсан аралығанда оқу орында кәсіпкерлік саласында жобаларды іске асыру үшін профессор-оқытушы қауым мен қызметкерлерлі оқыту.

«Қарағанды медицина универсиеті» КЕАҚ атынан қатысу үшін келесі оқытушылар мен қызметкерлер таңдалынды: Қазақстан тарихы және әлеуметтік-саяси пәндер кафедрасының профессор ассистенттері Рысбекова Б.Б., Магзумова Л.К., қоғамдық денсаулық сақтау кафедрасының профессор ассистенті Джакетаева Ш.Д., Мейіргерлік білім беру мектебінің декан орынбасары Онгарбаева А.И. мен химия және фармацевтикалық пәндер кафедрасының оқытушысы Тулебаев Е.А. Барлық қатысушылар тәжірибе-бағытталған оқытудан өтті, топтық сабақтарда және командалық пікірталастарда белсене қатысты, сондай-ақ университетте кәсіпкерлік қоғамдастықты дамыту бойынша топтық жобаны табыспен қорғады.

«YbyraiCamp» спикерлері мен шақырылған қонақтары болып кәсіпкерлік білім беру саласындағы практиктер, бизнес-тренерлер, әрекеттегі кәсіпкерлер мен бизнесмендер қатысты.