Инсультпен күресу жөніндегі IV Ұлттық Қауымдастығының съезі

05 Шілде 2019

2019 жылдың 15-19 маусымында Санкт-ПетербургтеИнсультпен күресу жөніндегі IV Ұлттық Қауымдастығының съезі өтті. Жауапты жетекші неврологтар және шетелдік неврологтар,  инсультпен күрес жөніндегі ұлттық қауымдастықтың Төралқасы мен басқармасының мүшелері, Ресей, Қазақстан және Тәуелсіз мемлекеттердің, сондай-ақ Еуропадан, Солтүстік Америкадан, Австралиядан және әлемнің басқа өңірлерінен келген 4 мыңға жуық делегат пен қонақтар конгресс пен съез жұмысына қатысты. Форумға неврологтармен қатар аралас пәндер дәрігерлері қатысты (нейрохирургтар, реаниматологтар, терапевттар, кардиологтар, тамыр хирургтары, реабилитологтар, клиникалық фармакологтар, психиатрлар), сонымен қатар, медициналық – биологиялық мамандар-биологтар, генетиктер, биохимиктер, нейроморфологтар, фармакологтар, физиологтар, иммунологтар қатысты.

Конгресте клиникалық практикаға жаңа дәрі-дәрмектік және инвазивті технологияларды енгізуге, сондай-ақ неврологиялық бейіндегі науқастарға медициналық көмек көрсетудің ұйымдастырушылық, фармакоэкономикалық және құқықтық аспектілеріне, нерв жүйесі аурулары кезіндегі іргелі зерттеулерге, атап айтқанда жүйке жүйесін зақымдаудың және қалпына келтірудің молекулалық механизмдеріне, неврологиялық ауруларды дамытудың генетикалық, биохимиялық және патофизиологиялық механизмдеріне ерекше назар аударылды. Конгрестің соңғы күні клиникалар базасында, оның ішінде Санкт-Петербург ғылыми-зерттеу институты базасында  И. И. Джанелидзе өтті, делегаттар инсульттің алғашқы 72 сағатында науқастарды тактика және жүргізу бойынша виртуалды бағдарламаға қатысты.

2068