Медициналық білім беру ұйымдары мейіргерлерді оқытуда озық тәжірибелерімен алмасу

30 Мамыр 2019

Нұр-Сұлтан қаласында 21-23 мамыр аралығында Нұр-Сұлтан әкімшілігінің Жоғары медициналық колледжінің базасында «Қазақстандағы мейіргер ісін жаңғырту - мейіргер ісі жөніндегі бағдарламаларды стратегиялық дамыту - 2 бөлім» тақырыбында семинар өтті. Семинарға Қазақстанның барлық қалаларынан жоғары медициналық колледждердің өкілдері қатысты. Қарағанды медицина университетінен семинарға мейіргер ісі кафедрасының оқытушысы И.Б. Меерманова қатысты. Семинардың мақсаты - мейіргерлік білім берудің әр түрлі деңгейлерінде мейіргерлік реформа жүргізу, озық тәжірибелермен бөлісу және қатысушылар мен мүдделі тұлғалармен жұмыс істеу жолдарын табу, білім беру мекемелерінің әр түрлі деңгейлерінде басталған реформа процесін қолдау және растау болып табылады.

Семинармен қатар мейіргерлерді дамытудың 6 бағыты бойынша «Мейіргерлерді оқытудағы медициналық білім беру ұйымдарының тәжірибесі» атты республикалық конкурс өткізілді. «ҚМУ» КеАҚ конкурсқа қатысушылары «Мейіргер ісі» мамандығының студенттерінің траекториясы бойынша оқытуды көрсететін «Кеңес беру және студенттік қатысу» тақырыбында электронды плакат (е-постер) ұсынды.

Семинардың қорытындысы бойынша қатысушылар «Мейіргер ісі» мамандығы бойынша жоғары білікті және кәсіби студенттерді шығару үшін траекториялық дайындықты әрі қарай жетілдіру және жетілдіру қажеттігін атап өтті.

Семинар соңында JAMK қолданбалы ғылымдар университетінің сертификаттары берілді. Финалистер мен жартылай финалистер дипломдармен марапатталды.

И.Б. Меерманова

мейіргер ісі кафедрасының оқытушысы