Аллергиялық аурулар жөнінде аспектісі

21 Мамыр 2019

2019 жылдың 15 мамырында «Divera» облыстық аллергологиялық орталықта клиникалық иммунология, аллергология және микробиология кафедрасымен «Дәрілік гиперсезімталдылықты және басқа да аллергологиялық ауруларды заманауи түрде емдеу мен алдын-алу» атты дөңгелек стол құрылды.

Алматы қаласының Республикалық аллергологиялық орталықтың басшысы, д.м.н., профессор Нурпеисов Таир Темирланулы өзінің баяндамасында аллергологиялық аурулардың өсу мәселесін талқылады. Аллергия өршуіне алып келетін көптеген факторлар қарастырылып, оның жағымсыз реакцияларын алдын-алу тәсілдері баяндалды.

Әсіресе, қазіргі таңда етек жайған дәрілерді тағайындауда полипрагмазия дамығанын, көптеген дәрі-дәрмектердің бақылаусыз қолданылуы, ауыл шаруашылығында және тағамдық индустрияда  химикаттардың пайдалануына көңіл бөлінді. Дөңгелек стол басына аллерголог-иммунологтар, дерамтологтар, ЖТД, Қарағанды өңірінің терапевттері және клиникалық иммунология, аллергология және микробиология кафедрасы қатысты.