Терапияға арналған телеконференция

04 Мамыр 2019

2019 жылдың 30 сәуірінде Башқұрт мемлекеттік медицина университетімен Халықаралық «Студенттік ғылыми-зерттеу және білім берудің заманауи мәселелері 2019» телекөпірі өтті.

Конференция БММУ-де факультеттік терапия кафедрасының меңгерушісі, профессор Г.Мирсаева, №2 ішкі аурулар кафедрасының меңгерушісі, м.ғ.к., доцент Ларюшина Е.М., м.ғ.д., профессор Қойгелдинова Ш.С. жетекшілігімен өтті. .

Осы іс-шараның мақсаты жас медицина ғылымының өзекті мәселелерін шешу үшін жас медицина қызметкерлерін тарту және медицина мектебінің студенттері мен медицина факультетінің студенттеріне клиникалық медицинаның соңғы ғылыми жетістіктерін талқылау үшін платформа құру болды. Біздің университетімізде 4 курс студенттері Амиров З. (4-037 топ) баяндама жасады: «Басқы билиарлы холангитпен ауыратын науқастардың аурудың дебюті және қауіп факторлары», Консов Е. (4-038 топ) - «Лептино қарсылықтары және дамуындағы рөлі» тәуекел факторлары бар адамдарда инсулинге төзімділік », Сычева К. (4-038 топ) -«Атрибальдық фибрилляция: тромбоэмболиялық асқынуларды бағалау».

Зерттеу нәтижелері бойынша гастроэнтерологияның, кардиологияның және эндокринологияның, пульмонологияның өзекті мәселелеріне тоқтала келіп, жоғары теориялық дайындықты көрсетті.

Конференция соңында тараптар мұндай іс-шараларды жүйелі түрде өткізуге және екі достас мемлекет пен серіктес университеттер арасындағы осы телеконференция дәстүрін қалыптастыруға қатысты ұзақ мерзімді перспективаға қатысты өзара оптимистік көзқарастарын білдірді.