Тәжірибе алмасу алаңы

25 Сәуір 2019

Лейден университетінде (Нидерланды) студенттер мен жас ғалымдарға арналған халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізілді. Бұл әлемнің әр түрлі елдерінен мыңнан астам қатысушыларды жинаған ірі форумдардың бірі болды. Қонақтар өздерінің медициналық зерттеулерінің нәтижелерімен белсенді түрде бөлісті.

Қарағанды медицина университетінің 4-ші курс студенттері Мухаммед Сохаил (4-022а) және Шарма Панкадж Кумар (4-010а) «Үндістан мен Қазақстан арасындағы ана өлімі мен суицидтерді салыстыру» тақырыбы бойынша баяндамаларын ұсынды.

ҚМУ студенттері осы конференцияға үлкен ынтасымен дайындалды. Бұл медициналық идеяларды зерттеуге, жаңа іскерлік байланыстарды іздеуге және іздестіруге арналған өте керемет алаң болды. Әртүрлі елдердің студенттері арасындағы өзара іс-қимыл тек дәрігерлердің болашақ мамандығына деген сенімін нығайтумен қатар коммуникативтік дағдыларды жақсартады.

Сонымен қатар қатысушылар PhD ғылымдары докторларының дәрістеріне қатысты, олар көптеген жаңа нәрселерді үйренді. Бағдарламаға семинарлар, ойындар, кездесулер, постерлік презентациялар және экскурсиялар кірді.

Қонақтар әлемдегі үздік мұражайлардың бірі болып табылатын, ғажайып картиналар жинақталған Амстердамдағы Ван Гог мұражайында болды. Нидерландыда болған барлық 5 күн өте қарқынды және танымды болды.