Зияткерлерге арналған турнир

16 Сәуір 2019

13-14 сәуірде Жастар жылы және «Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру аясында біздің университетімізде «Болашақ жастары» «KMU CUP II» республикалық пікірсайыс турнирі өтті.

Оған Қазақстанның жоғары оқу орындарының өкілдері қатысты: Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті, Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті (КУ), Еуразия гуманитарлық институты, М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті (СҚМУ), М. Нарикбаев атындағы «KAZGUU» университеті, ҚМУ, ҚарМТУ, Е.А. Бөкетов атындағы ҚарМУ, ҚЭУ, ҚР ІІМ Б. Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы, А.Байтұрсынов атындағы ҚМУ, ТИГУ, Абылай хан атындағы ҚазХҚжәнеӘТУ, ҚазҰМУ, ОҚПУ, Н.Нұрмақов атындағы облыстық мамандандырылған дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты (ОМДБАМИ), Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ, Қожа Ахмет Ясауи атындағы ХҚТУ, М.Х.Дулати атындағы ТарГУ, С.Д.Асфендияров атындағы ҚазҰМУ, ҚМИУ.

Турнир студенттерді Қазақстанның болашақ мамандарын қалыптастыру мәселелерін талқылау үшін қоғамдық пікірталасқа тартуға бағытталды.

Пікірсайыс екі кезеңде өтті: іріктеу раунды және финал. Орыс лигасында ресми формат– «Британдық үкімет». Турнирдың финалында орындар келесі түрде таратылды:

1  орын: Костельцев Юрий (ҚарМТУ) және Рововая Татьяна (ҚМУ);

2 орын: Айкенов Даулет (А.Мырзахметов атындағы КУ) және Омирбай Ерсаин (М.С. Нарикбаев атындағы «KAZGUU»);

3 орын: Назаров Гусейн (ҚарМУ) және Кусаинова Аида (ҚМУ).

Үздік спикер: Омирбай Ерсайн (М.С. Нарикбаеваатындағы «KAZGUU»).

Қазақ лигасында ресми формат– «Британдық үкімет» және «Америка үкіметі». Турнирдың финалында орындар келесі түрде таратылды:

І орын «Көкжал»  - ҚазҰМУ (Алматы );

ІІ орын «Колизей»  - Қожа Ахмет Ясауи атындағы ХҚТУ (Туркестан ) және ТИГУ (Тараз );

ІІІ орын «Шыннан шынға»  - ТарМУ (Тараз) және Л.Н.Гумилева атындағы ЕҰУ (Нур-Султан);

IV  орын «Nomad 7 de 5» - С.Д.Асфендияров атындағы ҚҰМУ (Алматы).

Жеке номинациялар иелері:

Жастар финалы жеңімпазы:: «Детский сад»  - Н.Нурмақов атындағы ОМДБАМИ (Қарағанды);

Үздік спикер: Сапарқұл Жансая  Қожа Ахмет Ясауи атындағы ХҚТУ (Түркістан );

Үздік төреші: Нұржан Жансая - ҚазҰМУ (Алматы ) және Амангелді Диана –Аль Фараби атындағы  ҚазҰУ (Алматы);

Қозы көрпеш - Баян Сұлу: Бердіхан Мұқасан С.Д. Асфендияров атындағы ҚҰМУ (Алматы) және Қиянбекова Несібелі ҚМИУ (Қарағанды).

Парламенттік пікірсайыс - әлемдегі ең кең таралған студенттік зияткерлі қозғалыстардың бірі. Оларға қатысу сыни ойлау дағдыларын дамытуға, ашық сөйлеу және дәлелдеу, студенттерді өз көзқарасын қорғауға үйретеді, студенттердің жан жақтылығын дамытуға және әртүрлі салаларда жаңа білім алуға мүмкіндік береді.

«INSIGHT» пікірталас клубының жетекшісі

Фисенко Игорь 6-071 ММ