Зерттеу дағдыларын дамыту

08 Сәуір 2019

Төтенше медициналық қызметтер кафедрасында білім беру бағдарламасының  бағытында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу дағдыларын дамыту және нығайту үшін жетекші кафедра меңгерушісі А.Р. Алпысова 7-107, 7-099, 7075 топтарында  интерндер арасында ғылыми-бағдарланған оқыту бойынша сабақ өткізді.

Студенттер цикл барысында жүргізілген нәтижелерді және олар бұрын жүргізген зерттеулерді және тәуелсіз және командалық ғылыми зерттеулердің технологиясын әзірледі. Талқылау барысында зерттеу кезеңдері, студенттердің зерттеу жобалары мысалында оларды жүзеге асыру дәрежесі, типтік қателіктер және зерттеудің жоспарлау кезеңінде оларды жою жолдары талданды.

Сондай-ақ, статистикалық өңдеу, деректер базасында мақалалар іздеу және оларға

берілген деректердің дұрыстығын бағалау мәселелері көтерілді.

Жалпы практика дәрігерлерінің және жедел жәрдем қызметкерлерінің практикалық тәжірибесінде сын тұрғысынан ойлауды дамыту және кәсіптік күйде қалудың алдын алу құралы ретінде зерттеудің маңыздылығын және мүмкіндігіне ерекше назар аударылды.

Баяндамалар оқушылар мен мұғалімдер арасында жан-жақты пікірталасты тудырды.

Ақпараттың өсуі және оны үнемі өзгеру жағдайында дәрігердің жаңа әдебиеттерді өз бетінше меңгеруіне, оның іздеу мен сыни бағалауға дағдыландыруына қойылатын талаптары артады.

Бұл сабақ бізге түлектерге ғылыми ақпараттарды жинау және талдау мүмкіндігін қарастыру, өз зерттеулерін көрсету және практикалық тұрғыда ғылыми-зерттеу дағдыларын одан әрі қолдану үшін білімге ғылыми көзқарастың артықшылықтарын айқын көрсетті.