Пуатье Университеті ғылыми тағылымдама

29 Наурыз 2019

Қарағанды медицина университетінің қызметкерлері информатика және биостатистика кафедрасының доценті Марина Сорокина және биологиялық химия кафедрасының доценті Евгения Колесникова Францияның Пуатье университетінің рецепторларды зерттеу және олардың ісік жасушаларында (2RCT зертханасы, EA 3842, CAPTuR) зертханасында Іргелі және Қолданбалы ғылымдар факультетінде айлық зертханалық тағылымадан өтті.

Ғылыми тағылымдамадан өту барысында біздің әріптестеріміз Танжер, Марокко (ENSAT, Танжир, Марокко, директор Ахмед Мусса) Қолданбалы ғылымдар ұлттық мектебімен бірлесіп ұсынылған профессор Поль Сеит және Бриджит Ванниер басшылығымен Биоинформатика бойынша тренинг оқудан өтті. Тауфик Бенсаллак басшылығымен біздің әріптестеріміз гендік мәлімет деректерін ДНК микроаррейстерінен талдау жасады. Аюб Салмидің жетекшілігімен РНК деректері бойынша гендік экспрессиялық талдау зерттелді.

Ғылыми тағылымдаманың нәтижесі әртүрлі қатерлі ісік түрлерін имитациялауда Trk рецепторларының көрінісін талдауға арналған бірлескен зерттеудің басы болды.