Көктемгі көңіл-күй түсі

18 Наурыз 2019

Көктемнің басталуы және жұмыста жаңа серпін, міне осылайша, мен қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының меңгерушісі Сәуле Рақымжанқызы Жақенова өзімнің Ташкент мемлекеттік стоматологиялық институтына академиялық ұтқырлық бойынша жұмыс сапарымды сипаттаймын.

«Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі», Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасы; «Медициналық сақтандыру» тақырыптары әріптестер мен студенттер арасында шынайы қызығушылық туғызды. Мысалы, екінші курс стоматологтары келесі сұрақтарды қойды: Денсаулық сақтау жүйесінің әрбір деңгейі шешім қабылдау процесіне қалай жақындады? Адамдар инновацияға қалай бейімделді? Реформа қанша болды және қандай артықшылығы бар? Егде жастағы студенттер соңғы нәтижелерді және іске асырылған бағдарламалардың тиімділігін сұрап, Өзбекстанның денсаулық сақтау жүйесінен Қазақстаннан қандай жақсы тәжірибе ала алатындығын талқылады.

Өз әріптестерім үшін мен «Қарағанды медицина университетінде  кредиттік жүйе бойынша білім беру» атты мастер-класс өткіздім.

Жаңа байланыстар, идеялар мен тәжірибе алмасу (Болон процесінің «ковенанты»), әріптестердің қуанышы, талантты студенттер және жайма шуақ Ташкент - мұның бәрі жұмыста жақсы тонусқа ынталандырады.