Фокус тобы медбикелерді дамыту мәселелерін қарастырады

13 Наурыз 2019

Ағымдағы оқу жылында Қарағанды медицина университетінің «Мейірбике ісі» мамандығының 1 курс магистранттары  2018-2019 ж.ж. оқу жылының көктемгі семестрінде оқытылатын «Ұйымдық тәртіп» элективін таңдады. Фокус-топтарда жүргізілген зерттеулерімен таныс болғанымен, оқушылар оқуды бастамас бұрын әлі де фокус-топтарға қатысу және қарапайым қатысу дағдыларына ие болмады.

Жұмыс Қазақстанның денсаулық сақтау саласындағы мейірбикелік істі жаңғырту және мейірбикелік білімді жаңғырту туралы фокустық мәселелерді таңдаудан басталды. Мейірбике ісініңбакалавриаттары және магистранттары жол картасы туралы, мейірбике ісіндегі Қазақстандық- финдық жобасын реформалауы туралы естіп білген.Магистранттар осы тапсырмаға байыпты қарады, С.А.Белановский.көшбасшылығымен«Фокус топтардың әдісі» (1996ж.) Л.Л. Мациевская алдын – ала зерттеп ұсынған.

Көпсалалы аудитория таңдалды – мейірбике ісі және осы мамандық бойынша бакалавриатура және магистратура студенттерінің міндетті пәндері мен элективтерді оқытатын медициналық психология және коммуникативтік дағдылар кафедрасының дәрігер-педагогтар бөлімінің оқытушылары болды.

Қызықты әңгіме басталды. Мотивацияланған пікірлер айтылды, мейірбике ісі саласында жұмыс істейтін және жаңа медбикелік функциялары бар жаңа мейірбике алаңына түбегейлі өзгерістер мен көшу елде толықтай дайын емес деп санайтын мамандардың тәжірибесі негізінде дәлелді пікірлер болды.

Қызықты ұсыныстар пайда болды, жетекші фокус-101 топ  магистранттары сәуір айында алдағы студенттік конференцияға тезистер мен презентациялар түрінде шығаруға шешім қабылдады. Н.Д.Казыровой, А.Н.Жәнібек, Т.А.Тусуповым магситранттарының алған тәжірибелеріолардың практикалық және білім беру іс-шараларына көмектеседі, олар жұмысын жалғастыратын ұйымдағы басшылық пен көшбасшылық дағдыларын қолданады.Олар табысқа жетеді!

Медициналық психология және  коммуникативтік дағдылар

меңгерушісі Л.Л.Мациевская