Пациент - безеуді емдеуде орталықтанған тәсіл

26 Ақпан 2019

Қарағандыда дерматологтар мен дермакосметологтар үшін ең көп таралған және көп қырлы дерматологиялық ауруларға арналған арнайы мамандандырылған конгресс өтті.

Конгреске Қазақстанның әр түрлі аймақтарынан 100-ден астам дәрігер дерматологтар мен дермакосметолагтар қатысты.

Конгрестің ұйымдастырушысы  К. Бесплемянная эндокринологтар, жұқпалы аурулар бойынша мамандар, гастроэнтерологтар, акушер-гинекологтар, андрологтар, иммунологтар, психотерапевтерлер қатысуымен безеуге қарсы емдеу мәселесін кеңінен талқылауға мүмкіндік берді.

Безеуді емдеу  мәселесі бойынша пациент – бағдарланған күтімнің әдіс-тәсіліне арнап, ҚМУ КеАҚ медициналық психология және коммуникативтік дағдылар кафедрасының доценті, дәрігер – инфеционист, иммунолог-аллерголог Кнаус Анна Александрова сөзін  ұсынды.

Безеуі бар науқастар көбінесе үмітсіз, пессимистік және өздерінің идеалистік қалпына келуіне мүмкіндік барына қарамастан, аурудан айырылып, өз өмірін өзгерту үшін нақты әрекеттердің кірісе қоймайды.

Осылайша, мультидисциплинарлық көзқараспен жеке емдеу бағдарламаларын құру және денсаулықтың ішкі көрінісін қалыптастыру сәйкестігінің безеулерді емдеудің тиімді медициналық әдістерін іздеу сияқты бірдей басымдыққа ие. Конгрестің негізгі қорытындысы - «Безеулерді емдеудегі осы екі аймақтың жиынтықты дамуы табыстың кепілі болып табылады».