Теологпен кездесу

13 Ақпан 2019

Жастардың діни сауаттылығын арттыру мақсатында Қарағанды медицина университетінің студенттері діни қызметкерлер өкілдерімен, дінтанушылармен және Діни істер департаментінің өкілдерімен жиі кездесулер өткізіледі. Солардың бірі университетте болды.

Ректордың көмекшісі Мирсаид Рашидович Оңайбеков жас ұрпаққа толеранттылық сезімін тәрбиелеудің маңыздылығын және кез-келген деструктивті діни идеологиядан үнемі бас тартуды қалыптастыру туралы айтты. Кездесуді «Нұрлы білім» теологы Маулен Нұркенұлы Тайжанов жалғастырды.Қонақ аудиторияны даму тарихымен, ислам дінінің негізгі қағидаларымен таныстырды, дәстүрлі емес діни үрдістер мен олардың қазіргі қоғамдағы рөліне тоқталды.Ол студенттерді ақпаратты талдауға, салыстыруға, қорытынды жасауға танымдық белсенділігін арттыруға мүмкіндік жасады.

Сондай-ақ студенттерге шет елдерге соғыс қимылдарына қатысуға барған қазақстандықтар туралы бейнеролик көрсетілді, оқуға ұсынылмайтын кітап басылымдары және тыңдауға болмайтын исламшылдардың фотосуреттері көрсетілген презентация ұсынылды.

Біздің университетімізде деструктивті діни идеологияға және зайырлы мемлекеттің салт-дәстүрлеріне, заңдарына құрметпен қарауға дейін иммунитетті қалыптастыру жұмысы жалғасуда.

Жастармен жұмыс жасау бөлімі