Арандатуларды қалай қабылдауға болады?

11 Ақпан 2019

Ректордың көмекшісі М.Р.Оңайбековтың бастамасымен ҚМУ-де КММ «Қарағанды облысының Жастар ресурстық орталығының» бөлім жетекшісі Е.Б.Хамитовтың «Медицина», «Қоғамдық денсаулық сақтау және фармация», «Стоматология» және «Мейіргерлік білім беру» мектептерінің оқу топ старосталарымен кездесуі өтті.

Кездесу барысында Мирсаид Рашидович жиналғандарға ақпараттық шабуылдардың және әлеуметтік желілерге және жедел хабаршыларға арандатушылық толтырулар туралы хабардар етті. Ол ақылға қонымсыз (негізсіз) толқудың пайда болуының, бұл жағдайды оқшаулау үшін маңызды күштер мен құралдарды тартуға, қоғамдық пікірді жақсартуға әкеліп соқтырған дүрбелеңдік қауесеттерінің өздігінен таралуына әкелетін мысалдар келтірді. Ол әлеуметтік, нәсілдік, сыныптық және басқа да келіспеушіліктер туралы ақпараттарды таратуға, сондай-ақ саяси, діни, ұлттық экстремизм идеяларын алға жылжытуға бағытталған заңсыз іс-әрекеттерге қатысуға жол бермеу жауапкершіліктері туралы ескертті және қатысушыларды өз топтарының студенттеріне айтылған дәлелдерді жеткізуге шақырды.

«Қарағанды облысының жастар ресурстық орталығы» КММ бөлімінің жетекшісі Ержан Хамитов мүдделі мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметіне, Қазақстан қоғамын діни, саяси және ұлттық экстремизм идеологиясының теріс әсерінен қорғауға бағытталған арнайы қызметтерге аудиторияның назарын аударды. Іс-шара қатысушыларын қолданыстағы заңнаманы сөзсіз орындауға, әлеуметтік желілер мен мобильді қосымшаларда өз пікірлерін жариялауда және іс-әрекеттері үшін жауапкершілікке шақырды. Елбасының жария еткен «Жастар жылы» аясында ағымдағы жылы өткізілген іс-шараларды атап өтті.

Аудиториямен тікелей байланыста оқушыларда діни, саяси және ұлттық экстремизм идеологиясына «нөлді төзімділік» деп аталатын бекітуге ықпал ететін бөлек аспектілер талқыланды.

Іс-шара іскерлік, жұмыс ортада өтті. Шақырылған топтың старосталары баяндамашылардың сөйлеген сөздеріне жан-жақты жауап қайтарды және пікірталасқа қатысты, бұл тақырып бойынша тиісті білім алуға деген қызығушылығын білдіреді.

Жастармен жұмыс жасау бөлімі