Health Big Data институтының ашылуы

14 Қаңтар 2019

2019 жылдың 9 қаңтарында Қарағанды мемлекеттік медицина университетінде Института Health Big Data ашылды.

ҚММУ мен Республикалық электрондық денсаулық орталығының Қарағанды облыстық филиалы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі денсаулық сақтау саласындағы зерттеулерді үлкен көлемде пайдалана отырып, Қазақстандағы алғашқы зерттеу орталығы - Health Big Data Institute денсаулық сақтау институтын құру туралы ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойды.

Денсаулық сақтаудың үлкен деректер институты қызметі қазақстандықтардың денсаулығы мен әл-ауқатын жақсарту үшін денсаулығының үлкен көлемінің барлық мүмкін көздерін тиімді пайдалануды барынша арттыруға бағытталған.

Институттың миссиясы іргелі, пәнаралық және бірлескен ғылыми зерттеулер, біліктілікті жоғарылату және іс жүзіндегі қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы ынтымақтастықта алынған үлкен деректерді талдауға қатысты білім мен тәжірибені қалыптастыру болып табылады.

Алдағы жылдары Институтты  Big Data зерттеу саласындағы халықаралық жетілдіру орталығына айналдыру жоспарланып отыр.

Ғалымдар өзекті денсаулық мәселелерімен айналысатын ғылыми-зерттеу платформасын құру денсаулық сақтау жүйесін жақсартып қана қоймай, сондай-ақ осы кең ауқымда сарапшылардың келесі ұрпағын дайындайды.