Ұлттық тарихты түсінудің көкжиегін кеңейту: интеллектуалдық ойын «Рухани Жаңғыру»

20 Желтоқсан 2018

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 27-жылдығын тойлау қарсаңында  2 ішкі аурулар кафедрасы ұйымдастырған әртүрлі тренингтік аудандардың интерндер арасындағы дәстүрлі интеллектуалды ойын өткізілді. Ойынның тақырыбы  «Рухани Жаңғыру» - жаһанданудың барлық қазіргі заманғы қауіп-қатерлерін ескере отырып , қазақстандықтардың рухани құндылықтарын жандыруға бағытталған жоба болып табылады. Жоба азаматтардың сана-сезімін ашуға және ұлттық сәйкестікті сақтауға, заманауи қазақстандықтардың басты бағыты болуы тиіс.

Әлеуметтік жұмыс бойынша медицина мектебінің декан орынбасары М.К.Елубаева құттықтау сөзімен сөз сөйледі.

Зияткерлік ойын викторина форматында өткізілді. Іріктеу турына қатысу үшін 17 өтінім қабылданды, бірақ ойынға барлығы 5 адам кірді: педиатр мамандығы бойынша- Б.Оразалиев, жалпы дәрігерлік дайындық мамандығы бойынша - Е.Аскаров, ішкі аурулар мамандығы бойынша - З.Гизатова, Ж.Аймурзина, А.Тлеугабыл. Ойынның тақырыбы «Рухани Жаңғыру»  және «Туған жер» қасиетті география, қазіргі заманғы қазақстандық мәдениет, 100 жаңа бет және латын тіліне көшу сияқты жобаларына сәйкес келді. Барлық қатысушылар өте жақсы нәтиже және эрудиция көрсетті. Зияткерлік ойын финалының тағдырын анықтайтын тақырып «Ұлттың денсаулығы»  деген атпен аталды. Ойынның қорытындысы бойынша Б.Оразалиев 500 ұпай жинап, жеңімпаз атанды.

Барлық қатысушыларға естелік сыйлықтар мен сертификаттармен марапатталды.  Жеңімпаз интелектуалды ойындардың дипломымен және естелік сыйлықпен марапатталды.

Іс-шараның мәдени бөлігінде З.Дюйсембаеваның 6070 топтары, М.Гаркуштың 6073 тобы, М. Ибрагимовтың 7058 тобы әндер, күйлер, өлеңдер орындады..

7060 топтың интернері К.Капезов, 6051 топ Б.Шынарбай, 6052 топ Н.Галымжанға іс-шараны ұйымдастырғаны  және өткізгені үшін алғыс білдіреміз.

№2 ішкі аурулар кафедрасының ассистенті Щербатаев Ш.К.