Аллергология және иммунология : жетістіктері мен болашағаның дамуы

12 Қараша 2018

2018 жылдың, 1 мен 3қарашасы аралығында халықаралық өкілдердің қатысумен II жыл сайынғы Республикалықғылыми-практикалық конференция өтті. «Аллергология және иммунология : жетістіктері мен болашағаның дамуы» атты конференция дүниежүзілік  аллергологтар күніне және БМСК бойынша ДДҰ Алматылық деклорациясының 40 жылдығына орайластырып өткізілді. Конференция ҚР ДМ қолдауымен д.м.н., профессор, Республикалық аллергоцентр басшысы, аллергологтар, иммунологтар және иммунореабилитологтар ұйымының төрағасы, Алматы қаласының штаттан тыс аллергологтар басшысы Нурпеисов Таир Темырлановичпен ұйымдастырылған.

Конференцияның үшінші күні Карағанды мемлекеттік медицина университетінде жалғасын тапты, бұл шараға клиникалық иммунология, аллергология және микробиология кафедрасы белсенді ат салысты.. Конференция профессор, Алматы қаласының штаттан тыс аллергологтар басшысы Нурпеисов Таир Темырланович пен профессор, клиникалық иммунология, аллергология және микробиология кафедрасының меңгерушісі, Қарағанды облысының штаттан тыс бас аллергологы Газалиева Меруерт Арстановнаның сәлемдеме сөздерінен басталды.

Конференция аясында мынадай тақырыптардың сұрақтары қарастырылды: дәрілік гиперсезімталдық, спецификалық аллергодиагностика, аллерген-спецификалық иммунотерапия, ҚР иммунизация.

Конференция материалдары мен мәліметтері клиникалық практикалық дәрігер аллергологтар, жалпы тәжірбиелі дәрігер, терапевттер, педиатрлармен қолданылады.