Триаж бойынша көшпелі оқыту семинары

30 Қазан 2018

2018 жылдың 18 қазанынан бастап Қарағанды мемлекеттік медицина университетінің Инновациялық технологиялар трансферті және кәсіби дамыту орталығымен Қостанай облысының медицина қазметкерлерін жоғары және орта буындарына «Медициналық ұйымдардағы триаж жүйесі» көшпелі оқыту семинары ұйымдастырылды. Оқытуды Қостанай қ. облыстық ауруханасының базасында және Рудный қ. қалалық ауруханасында ҚММУ жедел медициналық көмек кафедрасының меңгерушісі м.ғ.к. Жумабекова Гаухар Советовна және ассистент Каммерер Людмила Александровна жүргізуде.

Науқастарды аурудың ауыр жағдайының тәуелділігіне және медициналық көмек қажеттілігіне топтар бойынша заманауи және дұрыс бөлу, тек қана түсетін науқастарды тиімді емдеуді қамтамасыз етіп қоймай, сонымен қатар медициналық қызметкерлердің жұмысын оңтайландырады. Жедел бөлімшелерге түсетін науқастарды іріктеудің қажеттілігі барлық әлемде танылған.