Мейірбике ісі саласындағы ҚММУ мен Вильнюс университеті (Литва) арасындағы ынтымақтастық

25 Қыркүйек 2018

2018 жылғы 17 қыркүйекте Вильнюс университетінің денсаулық ғылымдары институтының директоры Наталья Фаткулина Қарағанды мемлекеттік медицина университетіне келді.

Наталья Фаткулинаның сапарының басты мақсаты - Қазақстандағы мейірбикеісін жаңғырту мақсатында ҚММУ мен Вильнюс университеті арасындағы мейірбике ісі саласындағы ынтымақтастық мүмкіндігін талқылау.

Наталья Фаткулина сапарының аясында кездесулер өткізіліп, одан әрі ынтымақтастық мәселелері Стратегиялық даму, ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор А. А.Тұрмұхамбетовамен, ұйымдастырушылық-экономикалық жұмыс жөніндегі проректор М. К. Телеуовпен, клиникалық жұмыс және прогрессивті кәсіби даму жөніндегі проректор Б. Н. Кошеровамен, оқу-әдістемелік жұмыстар жөніндегі проректор В.П. Риклефспен талқыланды.

2018 жылдың 18 қыркүйегінде ҚММУ кафедраларының меңгерушілері, университеттің декандары және «Мейірбике ісі» мамандығы бойынша бакалавр және магистратура студенттері арасында жұмыс кездесуі өтті. Кездесу барысында сарапшы Литвадағы мейірбике саласындағы реформалардың негізгі кезеңдерін таныстырды, барлық қатысушылар сарапшыға сұрақтар қою мүмкіндігіне ие болды.

2018 жылдың 17 қыркүйегі мен 19 қыркүйегі аралығында Наталья Фаткулина практикалық дағдылар орталығына, Стоматологиялық клиникаға және ҚММУ Медициналық орталығына барды.

Келіссөздер нәтижесінде тараптар ҚММУ студенттерін Вильнюстегі Университетте тәжірибеден өтуге арналған «Мейірбике ісі» бағыты бойынша дайындау туралы келісімге келді, сондай-ақ, университеттің профессорлық-оқытушылар құрамы үшін мейірбике ісінде тәжірибе ұйымдастырды, мейірбике туралы жаңа білім беру бағдарламасын әзірледі және стратегиялық әріптестікті күшейтеді.