Қазақстанда алғаш рет IFOM халықаралық емтиханы! Құрметті ҚММУ оқытушылары мен студенттері!

18 Қыркүйек 2018

2018 жылдың 7 қыркүйегінде  Қазақстан Республикасында алғаш рет медициналық емтихан алушылардың ұлттық кеңесімен құрылған  Халықаралық IFOM емтиханы (медицина Халықаралық негіздері) өтті. Емтиханның мақсаты - медициналық білім берудің озық халықаралық стандарттарына сәйкестігін тексеру. Емтихан екі сатыдан тұрды: бірінші кезең - негізгі медициналық элементтердің (IFOM БФБ) дамыту кейін беріледі , екінші, - клиникалық пәндер (IFOM CSE) өткеннен кейін беріледі. Қазіргі уақытта IFOM АҚШ-да, сондай-ақ Ұлыбритания, Франция, Испания, Португалияда және басқа да Еуропа елдерінде медициналық білім берудің стандартын бағалау болып саналады.

Біздің елімізде медициналық бейінді үш ЖОО емтихан тапсырды: Қарағанды ​​мемлекеттік медицина университеті, С.Д. Асфендияров атындағы Халықаралық  Қазақ ұлттық медицина университеті және Астана қаласының медициналық университеті. ҚММУ студенттері Астаналық әріптестерімен бірге емтихан тапсырды. НБЕЕ өкілдері емтиханға қатысқан студенттерге ынтымақтастыққа дайын екендіктеріне алғыс білдірді және серіктес жоғары оқу орындары ұйымының жоғары ұйымдастырушылық деңгейін атап өтті.

2018 жылдың 11 қыркүйегінде  студенттер  емтихан туралы өз пікірлерін бөлісу үшін ҚММУ оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі проректоры Виктор Петрович Риклефспен кездесті. Студенттер жоғары сенімді және жарамды жоғары деңгейдегі емтихандарды тапсыруға арналған халықаралық стандартталған талаптармен танысудың ерекше мүмкіндігі бар екенін, тесттік сұрақтардың форматы мен мазмұнын салыстыруын, сондай-ақ, біліктілік емтихандарын халықаралық деңгейде табысты өту үшін білім деңгейдің бағалауын атап өтті. Студенттер емтихан туралы өз әсерлерімен бөлісті, оқу үрдісінің және білім беру бағдарламаларының сапасын одан әрі жетілдіруді көздейтіні туралы пікірін білдірді.