53-ші ESSR Еуропалық хирургиялық зерттеулер конгресі

13 Маусым 2018

ИспанияныңМадрид қаласында, Еуропалық  хирургиялық зерттеулер қоғамының 53-ші съезі өткізілді. Конференцияға Еуропаның, Африканың және Америкада түрлі елдерінен ғалымдардың 180-нен астам жұмыстары қатыстырылды.

№2 Хирургиялық аурулар кафедрасының меңгерушісі, м.ғ.д., профессор Тургунов Ермек Мейрамұлы «Эксперименттік ішек өтімсіздігінде болатын интраперитонеалдықжәне ішек микрофлорасын липополисахарид-түптеу ақуыз  арасындағы қарым-қатынас» атты постер баяндамасынұсынды. ҚММУ 2 оқужылының магистранты проф. Тургунов Е.М. жетекшілігімен орындалған «Экспериментальдық ішек өтімсіздігі кезіндегі бактериальді транслокация биомаркерлерінің деңгейі»атты өзінің жеке зертеуінен ауызша баяндама жасады.

Қазылар алқасы ұснылған баяндамалардың жоғары кәсібилігін, ерекшелігі мен өзектілігін атап өтті.