Душанбе қ., АбуалиибниСиноатындағыТәжікмемлекеттік медицина университеті, "Академиялық ұтқырлық"

31 Мамыр 2018

07.05.2018ж. мен 19.05.2018 ж. "Академиялық ұтқырлық" бағдарламасы бойынша №2 хирургиялық аурулар кафедрасының доценті Калиева Динар Кенесхановна  Абуали ибни Сино атындағы Тәжік мемлекеттік медицина университеті, Душанбе қ. болды.

Алдын-ала келісім бойынша академиялық ұтқырлықакадемик Қ. Т. Таджиев атындағы №5 қалалық клиникалық ауруханадағы жалпы хирургия кафедрасында, кафедраның меңгерушісі м. ғ. к., доцент Боймуродов Ориф Солтанұлы.

Тақырыптық жоспарға сәйкес стоматология факультетінің  3 курс студенттеріне "Хирургиялық аурулар" пәнінен тәжірибелік сабақтар өткізілді. Сонымен қатар, медицина факультетінің 3 курсстуденттеріне"Жалпы хирургия"пәні бойынша практикалықсабақтар жүргізілді.

"Бауыр эхинококкозын заманауи диагностикалаужәне емдеу әдістері", "Варикозды ауру. Аяқ көктамырларының варикоздық кеңеюі" тақырыбы бойынша дәрістер оқыды.

Тәжірибемен алмасу мақсатында Д. К. Калиева кафедраның клиникалық базасында таңғы конференцияларға, құрсақ қуысының операцияларына, колопроктологияға ассистент болды.

ҚММУ ректоры, м.ғ.д., профессор Р.С. Досмағамбетоваға "Академиялық ұтқырлық" бағдарламасына қатысуға мүмкіндік бергені үшін алғыс айтамын. ТММУ ректоры, м.ғ.д., профессор М.К. Гулзодеге, "Академиялық ұтқырлық" бағдарламасы бойынша ынтымақтастық үшін алғыс айтқым келеді.  ТММУ халықаралық қатынастар бөлімінің басшысы, м.ғ.к., Ч.С. Додхоевке көмек көрсеткені үшін рахмет айтамын. Медицина факультетінің деканы, м.ғ.д., профессор Д.К. Мухаббатовқа, Жалпы хирургия кафедрасының меңгерушісі, м.ғ.к., доцент О.С. Баймуродовқа, №1 хирургиялық аурулар кафедрасының меңгерушісі, м.ғ.д., профессор Ш.К. Назаровқа ерекше алғыс айтқым келеді.

ТММУ барлық әріптестер мен қызметкерлеріне гүлденуді, табыстар тілеймін және одан әрі университеттеріміз арасындағыжемісті ынтымақтастыққа сенемін.

№2 хирургиялық аурулар кафедрасының

PhD доктор, доцент м. а.   Д. К. Калиева