Қарағанды Мемлекеттік Медициналық университетіндегі Қазақстандағы ұмытылмас күндер

09 Ақпан 2018

Біз Абуали ибн Сина атындағы Тәжікістан Мемлекеттік медициналық  университеті студенттері академиялық ұтқырлық аясында Қарағанды Мемлекеттік Медициналық университетіне келдік.

Біз қонақ ретінде алыс, көрікті Тәжікістаннан қонақжай Қазақстанға келіп ұмытылмас өткізген күндерімізбен бөліскіміз келіп жатыр.

Балалар хирургиясы кафедрасымен бірге жағымды ТММУ мен ҚММУ «Студенттік достастық кеші» №1 жатақханада шаймен және ойын сауықпен өткізілді.

Кеште біз Қарағанды Мемлекеттік медициналық университетінің ректоры медицина ғылымының докторы профессор Досмағамбетова Раушан Султанқызымен ұмытылмас жылы кездесуіміз жайлы еске алдық.

Біз Астанаға барып таң қалдық, кеште тағыда «ЭКСПО-2017», Бәйтеректі және басқа экспозицияларды қайтадан көрсетіп кеш қатысушыларына естеріне келтіріп Тәжікістан жайлы айттық.

2017-2018 оқу жылының бірінші семестрінің бағдарламасы біздің назарымызды және қызығушылығымызды тудырып көптеген жаңа заттарды үйретті.

Құралды меңгеру үшін бізге мұғалімдер және ҚММУ студенттері өздерінің қатысыуымен қолдау көрсетіп, олармен бірге өтіп, балалар хирургиясы кафедрасының доценті Х.Б. Бисмильдин бізді ғылыми базамен таныстырды. Кеште, бейімделу мәселесі және топтың бейімделуді үйрету бойынша қазақ білімінің студенттерімен бірге алынған материалды көрсеттік.

Профессор М.С. Асқаров пен доцент Х.Б. Бисмильдин дәрістері инновациялы патентпен жасалған кафедрада құрылған, ол екі ғылыми-техникалық проекті орындағанда алынған, ҚММУ ғалымдар кеңесімен бекітілген. Бұл кафедрада алғаш рет ғылыми компетенция элементтерімен таныстық, ғылыми жұмысты қалай орындау керек екенін білдік, оларды қалай жариялау және оны растау үшін студенттердің ғылыми жұмысы үшкірлісінде Elibrary не ғылыми базасында жарияланған қорытындыларды көрсеттік.

Қатысушылар доцент Х.Б. Бисмильдинның, деканның орынбасары Руслан Хадиматовичтың, Түркістан студенттерінің баяндамаларын және Шараф Сафаровтың тәжіктік ұлттық тағамын демонстрациялап шығуы, Түркістан студенттерінің қазақ ұлттық тағамы үлкен таң қалдыруымен қарсы алды.

Біз тәджік студенттері жатақхана коменданты Алтынай Сағадибекқызына алғысымызды білдіреміз.  Академиялық ұтқырлық студенттерге жаңа білім, жаңа достар және қарым –қатынастар және Қазақстанның дос-ағайынды Тәжікстанға жетістіктерімен таныстыратын әлемдегі ең үздік бағдарлама ретінде дәлелдеді.

Біз, Тәжікістанның студенттері осындай әдемі қалаға, алған білімге, таныстыққа, жасалған жайлы жағдайларға алғысымызды ҚММУ ректоры Р.С. Досмағамбетова айтқымыз келеді.

Балалар хирургиясы кафердасының ұжымына профессор М.С. Аскоров және кафедра доценті Х.Б. Бисмильдинға денсаулық, ал Қарағанды Мемлекеттік Медицина университетіне әрі қарай жеңіс және сәттілік тілейміз.

Ізгі ниетпен 5 курс 35 топ Абуали ибн Сина атындағы ТММУ студенті С.С Мухамедов.