«Медицинабілімі - мемлекеттіктілаясында».

22 Желтоқсан 2017

2017 жылдың 14 желтоқсанында «Денсаулық сақтау және мейіргер ісі» кафедрасында қазақ тілінің айлық мерекесіне байланысты «Медицина білімі - мемлекеттік тіл аясында» атты іс-шара өтті.

«Тіл - халықтың көрнекті жетістігі және оның бөлінбейтін және ажырағысыз белгісі. Тілдің дамуы толығымен ұлттық мәдениеттің дамуымен байланысты және осыған байланысты тіл өзінің әлеуметтік қызметін орындайды ». («Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Қазақстан Республикасының Заңынан)

Мемлекеттік тілдегі әдеби кітаптардың көрмесі ұйымдастырылды. Мұғалімдер Шәмші Қалдаяқовтың әндерін және Мағжан Жұмабаевтың өлеңдерін қамтитын мерекелік бағдарламаны ұсынды. Іс-шараның ұйымдастырушылары - Блялова Айнагул Каирбековна және  Аубакирова Динара Сериковна болды. Кештің басты ерекшелігі – Джакетаева Шынар Джумагалиевнаның домбырада ойнаған күйі.

Қонақтардың арасында мемлекеттік тілдегі әндер, мақал-мәтелдерге арналған ойындар ұйымдастырылды. Мереке соңында барлық қонақтар мерекелік дустарханға шақырылды. Осы күні барлық қатысушылары көптеген жағымды эмоциялар мен жақсы көңіл-күйге ие болды.

Бұл іс-шараның мақсаты - тіл мен мәдениеттің өзіндік ерекшеліктерін құрметтеу, толеранттылық пен патриотизм сезімін қалыптастыру, студенттердің қызығушылығын ынталандыру және мемлекеттік және ана тілдерінде біліктілік деңгейін арттыру.