«Не? Қайда? Қашан? Ойынның бойынша әлемчемпионаты

29 Қараша 2017

3-5 қараша күндері Астана қаласында «Не? Қайда? Қашан? » ойыны бойыншаӘлемнің 26 елі өздерінің ең мықты деген 69 командасын чемпионатқа жіберді.Әлемнің ең күшті сарапшыларды чемпионатқа жіблді.Қазақстан Республикасы атынан Алматы, Астана, Қарағанды және Ақтау қалаларынан 8 команда қатысты.

Турнирдің ұйымдастырушы комитеті мен танымал жүргізушілер Андрей Козлов пен Александр Рубин«Не? Қайда? Қашан?» Халықаралық Клубтар Қауымдастығына мүше елдердің  ең мықты командаларын анықтап шығарды.Командалардың жалпы рейтингінде үнемі жоғары лауазымдарға ие болған Қарағанды командасы біріншілікке қатысушылардың қатарына кірді.ҚММУ студенті Никита Савин (3курс) өзінің жарқын ойынымен ерекшеленді.

Александр Друз, Анатолий Вассерман, Максим Поташев, Илья Новиков және Балаш Касумов сияқты  жұлдыздардың қатысуы турнирдің биік деңгейде өткенін білдірді.

Турнир екі кезеңде өтті: іріктеу кезеңдері және финал.Жалпы алғанда, нақты тақырыппен біріктірілмеген 120 сұрақ жасалды, өйткені білгір үшін кең ой-пікір және дәл жауапты табу үшін нақты фактілерді тез оқшаулау мүмкіндігі маңызды.

Ойындардың соңында «Не?Қайда?Қашан?» Халықаралық клубтар ассоциациясының өкілдері ойынның деңгейін, сұрақтардың сапасына және ойын топтарына жоғары баға берді.

«Не? Қайда? Қашан?» ойыны бойынша XVәлем чемпионаты Қазақстандағы интеллектуалды ойындарды дамуына жаңа серпін береді.

Игорь Фишенко

«INSIGHT» пікірталас клубының жетекшісі.