«Медициналық білім беруді интернационализациялау» тақырыбында IV Орталық-Азиялық халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция аясында «Студенттік ортада жастар кәсіпкерлігінің экожүйесін құру» дөңгелек үстелі.

19 Қазан 2017

2017 жылдың 2 қазанында «Медициналық білім беруді интернационализациялау» атты IV Орталық-Азиялық халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция шеңберінде «Жастар кәсіпкерлігінің экожүйесін студенттік ортада құру» тақырыбында дөңгелек үстел өтті.Модераторлар: Южанинова Ксения (Алматы университетінің кәсіпкерлік және инновациялар орталығының директоры) Қазақстан Республикасы) және Жакенова Сауле (Рахымжановна. Қарағанды ​​мемлекеттік медицина университеті, Қазақстан Республикасы)

«Кәсіпкерлік университеті кеше, бүгін, ертең»; Арапова Сания (Қазақстандағы достар қауымдастығының вице-президенті, Тель-Авив университеті, ERG жобасының үйлестірушісі (ҚР университеттерде кәсіпкерлік білімін енгізу бойынша еуразиялық жоба))әлеуметтік кәсіпкерлікті дамыту үшін «Мейликат» жүргізушісінің материалын ұсынумен; Pekka Risku (JAMK қолданбалы ғылымдар университеті, оқытушы білім беру колледжі, Финляндия) «Университет біліміндегі кәсіпкерлікті қалай көтеруге болады» таныстырылымымен;Жакенова Сәуле Рақымжановна (Қарағанды ​​мемлекеттік медицина университеті, Қазақстан Республикасы) «ҚММУ кәсіпкерлік білім беруді енгізу» атты таныстырылымымен. Дөңгелек үстелде  («Астана медицина университеті»)  стратегиялық даму жөніндегі проректор “Filippo Bartoccioni  (JSC «Astana Medical University», Kazakhstan) сөз сөйледі.
Дөңгелек үстелде келесі мәселелер талқыланды:

• ERG жобасын іске асыру шеңберінде тәжірибе алмасу және жастар кәсіпкерлігін енгізу нәтижелері

• Жастар ортасында білім алуға бағытталған кәсіпкерлік білім беру үлгісін қалыптастырудың келешегі

Дөңгелек үстелдің нәтижелерін қорытындылай отырып, пікірталасқа қатысушылардың барлығы жастардың кәсіпкерлік туралы білімдерін жетілдіруге бағытталған кәсіпкерлік білім беру үлгісін қалыптастыру болашағы туралы өз пікірлерін білдірді.