Кәсіпкерлік білім беруді нығайту

08 Маусым 2017

Білім саласындағы кәсіпкерлік -  білім беру саласында бұл жаңа инновациялық, креативті, иннициативті қызмет, бұл ұжымда халық арасында блім потенциалын қалыптастыру, макро және микро деңгейлерде әлеуметтік-экономикалық  тиімділікке  жету мақсатында жүргізіледі.

Жоғары оқу орындар өңірлер экономикасында кәсіпкерліктің инновациялық белсенділік орталығының қалыптасуы  ретіндегі  мүмкіндікке ие болды, өздерінің идеяларын нығайту, оларды ішкі және сыртқы нарыққа коммерциализациялау ретінде жеткізу.

Біздің университетте 5-6 маусымда жоғарғы оқу орындарда кәсіпкерлікті дамыту барысында профессорлық оқытушылар арасында екінші модуль  бойынша оқу өткізілді.

Оқытушы Academic Entrepreneurship Studio AlmaU  Кириллова Анастасия Владимировна болды.

Оқу барысында кәсіпкерлікті дамыту саласында професорлық оқытушылар арасында көзқарастарын қыту және  пәндерді қалыптастыруды бастау бойынша модуль жүргізілді.

Оқудың бірінші күнінде мета план жасалды, ол оқу барысында толығымен менгерілді. Білім алушылар  алдында келесі сұрақтар қарастырылды: Өз түлектерімізді қандай түрде көреміз? Калай керекті құзіреттіліктерді қалыптастырамыз? Құзіреттіліктерді  қандай дағдылар арқылы қалыптастырамыз? Жобаларды дайындау және олармен құзіреттіліктерді жасау, пәнаралық көзқарас сұрақтары.

Оқушыларға әртүрлі  тапсырыстар, сұрақтар қойылды және олардың шешімін табуға мүмкіндік берілді. Әрі қарай даму үшін керекті базалық құжаттар жөнінде және басқа да сұрақтар талданды.

Қатысушылар өз жылы лебіздерін айтты.