Фридрих Эберт атындағы қордың қолдауымен «Оралық Азия жастары. Қазақстан» атты зерттеу Жобасы

09 Желтоқсан 2016

Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, 120 үй, мекенжайында ҚР «Cairo» Фридрих Эберт атындағы қордың қолдауымен «Орталық Азия жастары. Қазақстан» зерттеу Жобасы өтті. Бұл зерттеу жобасына Қазақстанның 14 обылысынан  14 – 29 жас аралығындағы 1000 нан астам жастар қатысты. Сол сияқты республикамыздың үлкен қалалары – Астана және Алматыдан да, оның ішінде баса айтқанда Қарағанды Мемлекеттік Медицина Университетінен де жастар қатысты.

Қазақстанның жастар өкілдері мынадай маңызды сұрақтарға жауап берді:  Қазақстандық жастар отандық білім беруді қалай бағалайды? Олар қандай елдерде оқығысы келеді? Жастар азаматтық бастама мен политикаға араласуды маңызды деп санай ма? Жас жігіттер мен қыздар өзінің бос уақытын қалай өткізеді?

+Фридрих Эберт атындағы қордың өкілі қарағандылықтармен өзінің жеке пікірі және әсерінің нәтижесін талқылады. Дискуссия аясында келесідегідей сұрақтар талқыланды:

·  Политикалық құндылықтар және азаматтық белсенділік

·  Білім, өзін – өзі дамыту және даму жоспары

·  Бос уақыт мәдениеттілігі