Көз жанары – біздің байлығымыз!

26 Қазан 2016

22 қазанда Жастармен жұмыс жөніндегі бөлімі KazMSA медицина жастарының қауымдастығының белсенділерімен, Төлеген Нұртолкын SCOPH Жергілікті офицерінің жетекшілігімен «Мұрагер» мамандарылған мектепте «Көз жанары – біздің байлығымыз!»  іс-шарасын өткізді. Ұйымдастырушылар оқушыларға көз мүшесінің маңыздылығын, көз ауруларының алдын алу жолдары туралы және көру анализаторларының аурулары туралы айтып берді.

Көрудің төмендеуі, әсіресе жастық шақтарда халық арасында өзекті заманауи мәселелер болып табылады. KazMSA медицина жастарының қауымдастығының қатысушалары жас ұрпақтың денсаулығын сақтайтын алғысқа бөленетін іске өз үлестерін қосуды шешті. Іс-шара KazMSA таныстыру таныстырылымымен басталды, онда оқушылар Медицина жастарының қауымдастығы туралы, оның мақсаты және есептері туралы білді.

2 курс студенті Аманжолова Алуа көру анализаторы туралы және онымен байланысты ауруар туралы тақырыптар ашылып көрсетілген «Көз жанары – біздің байлығымыз!» таныстырылымын дайындады.

KazMSA белсендісі Ұлпан Зейнель «Бүркіттің көзі» ойынын оқушылармен өткізді. Еріктілер арасынан үш оқушыны қағаздағы жазуды оқуды ұсынды. Алыс қашықтықтан оқыған қатысушы жеңімпаз болып табылды. Жеңімпазға шағын сыйлық ұсынылды. Жақыннан көрудің алдын-алу бойынша оқушыларға «Көзді жаттықтыру үшін гимнастика» видеосы көрсетілді және жаттығу жазылаған үнпарақтар таратылды.

Іс-шараның қортыныдысы бойынша оқушылар: Көзді қаллай сапқтау керек? сұрағына жауап алды. Жауап айтарлықтай оңай болып шықты: салауатты өмір салтын сақтау, оқу тәртібін сақтау және электронды девайстарын шамадан тыс қолданбау.

Тузел Улжанар

LC KazMSA-KSMU баспасөз-хатшысы