«Вакцинациямен сапалы өмір» тақырыбына дөңгелек үстел

05 Мамыр 2016

2016 жылдың 28 сәуірінде дүниежүзілік иммунитеттеу апталығына арналған онкүндіктің шеңберінде «Жұлдыз» Жастардың  денсаулық орталығы «Вакцинациямен сапалы өмір» тақырыбына дөңгелек үстелін өткізді, онда студенттер вакцинацияның мақсатын және мүддесі туралы баяндамаларын оқыды, ауыру кезінде вакцинацияны салу статистикасы және дағдыланбаған халықтағы ауру статистикасын келтірді.

Осыдан басқа туберкулез, ботулизм, қызылша, гепатит, полиомиелит, столбнякқа қарсы егулер жеке қарастырылды, Қазақстан Республикасының егілу күнтізбесі де қарастырылды.

Дөңгелек үстелдегі кездесу студенттер үшін өте мағыналы болды. Дөңгелек үстелге қатысуышылар мынадай тұжырым жасады: кейбір жағдайларда егілуге қарамастан, қосымша нәтижелер береді, Отанға табысты еңбек ету үшін, денсаулықты сақтау үшін халыққа вакцинациялау қажет.

Қаныбекова Карина 2-085 ЖМ

«Жұлдыз» Жастардың  денсаулық орталығының жетекшісі