Сәттіжан сақтау!

21 Сәуір 2016

Адам көк пен жердің арасында болғанда өмірдің ұзақ минуты - бұл уақыт. Ұзын шашты зұлым әйел дәрігерлермен  өзінің құрбандығы үшін өмір сүруіне емес, оның өліміне күресуде. Жедел жәрдемнің уақытымен жеткен командасы,  электрлік токтың соққылары – және өмір бірнеше апта ішінде кілтімен қайта соғады!!!

№2 жедел және кідіріссіз медициналық көмегі  кафедрасының ассистенті Ганжула Юлия Леонидовна емдік жүктемесін орындау барысында Оңтүстік - Шығыс қосалқы станциясында кардио-реанимациялық командасының құрамында кардиологиялық науқасқа жүрек-өкпе реанимациясын сәтті жүргізді.

103-ке 53 жастағы ер адамға жүрек маңайындағы жанып ауруы туралы шақыру түсті.  Бірінші болып шақыруға фельдшерлік бригада барды. Келгенде ер адам ес-түссіз жатты. Туысқандарының айтуы бойынша ер адам тамақ қабылдау кезінде төс жағында жанып ауруды сезініп және команданың келуіне көп ұзамай есінен танып қалған. Фельдшермен бірден реанимациялық шаралар көрсетіле бастады және кеңейтілген реанимацияны одан әрі жүргізу үшін кардио- реанимациясы командасы шақырылды. Көмекке дәрігер Ганжула Юлия Леонидовна бастаған команда келді. Науқастың жағдайы қысыл таяң болды.

«Дефибриллятор! Зарядтау! 200! 300! Адреналин!». Мұндай сөздерді көбісі негізінен кинодан ғана көрген шығар. Ал бұл жерде бәрі туысқандарының көз алдында өтті. Олар құтқарылуына сенімдерін жоғалтқан. Күйінген көз жасы… «Ол өлді» - әйелінің аузынан сөз қашып шықты.

Жедел ауқымды миокард инфарктісі, клиникалық өлім ...

«Бұл шақыру күрделі болып бағаланды, біз бірден жансақтауға бағыттадық. Өзімізбен қажетті барлық медициналық жабдықтарды алдық. Реанимацияны  медициналық хаттамаға сәйкес көрсеттік» - деп еске алады Юлия Леонидовна.

Жедел көмек командасының кәсібилік және жұмыла істеген жұмысы арқасында, өмір сақталып қалды. Сол уақытта рақымды туысқандарында бақытты сәттен сүйікті адамының құтқарылуы үшін  алғыс айтудың сөздері болған жоқ. Бүгінгі күні Қанат Аубакировтің отбасы Ганжула Юлия Леонидовнаны шын жүректен екінші өмір сыйлағаны үшін алғыс айтуда. Дәрігерлерге отбасылық әл-ауқат,  толығырақ сақталған өмір және бақытты сәттер тілейді.

Құтқарылған  адамның туыстары  16 наурыздағы «Взгляд на события» газетінің №35 нөмірінде «Жүрек ұзағынан соқсын» мақаласын жариялады.

№2 ЖжКМК кафедрасының ұжымы