«Ауруханалық сайқымазақтар»

06 Қаңтар 2016

26 желтоқсанда Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім театр үйірмесімен бірге қаламыздың балалар ауруханаларында жыл сайынғы  «Ауруханалық сайқымазақтар» қайырымдылық науқанын өткізді.

Науқанды өткізу барысында ҚММУ студенттері: Исказин Айбатыр (3-060 ЖМ), Крафт Юлия(3-060 ЖМ), Бахрамов Жарылқасын (3-060 ЖМ), Рас Еркебұлан (3-069 ЖМ) және Ерғали Әлихан (тыс қалмай, ықылас танытқан біздің досымыз) кішкентай емделушілер үшін келе жатқан Жаңа жылға арналған костюмді қойылымдар дайындады.

Біз туыстарымен емес ауруханада мереке күндерін өткізуге мәжбүр болған балалардың жүздеріндегі күлкіні және қуанышты ешқашан көрмеген едік. Науқан барысында балалар тақпақтар айтты, әндерді орындады және міндетті түрде орындауға уәде берген Аяз Атаға тілектерін білдірді.  Шырша, сыйлықтар, көңілді және қуанышты балалардың күлкілері – осылардың барлығы шынайы, жаңашыл. Науқан балаларға ғана емес, олардың ата-аналарына да ұнады. Балаларға қуаныш сыйлаған біздерді  кішкентай емделушілердің әке және аналары, ата және әжелері жапа - тармағай құттықтап, бізбен бірге естелікке сүретке түсті, біздің белсенділердің еңбектерін өте жоғары бағалады.

Ауырғанын сезімдерін уайымдаған, мойын ұсынған,  көтеріңкі көңіл күйге бөленген бала, қуаныш нұрын шашып, қоршаған әлемге, ойынға  қызуғышылық танытты. Баланы аурумен күресуге уәждеуге көмектесу үшін кішкентай баланы сауықтыру кезеңі ең маңызды.

«Ауруханалық сайқымазақтар» науқаны оқу орынның атмосферасын сезінуге, өте кішкентай емделушілер болса да  араласуға, ең бастысы студенттердің дәрігер мамандығын білуге көмектеседі.

Исказин Айбатыр 3-060 ЖМ.