«Жедел көмектескен, екі рет көмектескен!»

26 Қазан 2015

Дүниежүзілік алғашқы медициналық көмек күніне орай жастармен жұмыс жөніндегі бөлім университетте №1 жедел және кідіріссіз медициналық көмек кафедрасыныңассистенті Н.Т. Телембетовтың «Самұрық» студенттік белсенділерімен кездесу ұйымдастырды.

Көптеген адамдар алғашқы көмекті көрсете алады деп ойлайды, бірақ шынайы жағдайда көбінесе қорқады немесе осы тапсырманы орындай алмайды. Онда дұрыс және мерзімді жәрдемге адамның тағдыры және өмірі байланысты.  Медицина қызметкерлері келмей тұрып адамның өмірін құтқару және денсаулығын сақтауға бағытталған қарапайым іс-қимылдар жиынтығы қалай маңызды – деген ойды Нұрбек Темірбекұлы Телембетов жеткізді.

Сюжет-рөлдік ойын қызықты өтті, ойын барысында кафедра ассистенті мертігу, суға кетіп қалу, мұрыннан қан кету, клиникалық өлім сияқты 5 шұғыл жағдай кезінде көрсетілетін алғашқы көмек бойынша іс-шараларды көрсетті.

Әрбір медициналық қызметкердің ұраны - «Анық білу! Дұрыс әрекет ету! Өмірді құтқару!».

№1 жедел және кідіріссіз медициналық көмек кафедрасы

Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім