Түркия, Ататүрік университетіндегi ҚММУ оқытушыларының академиялық ұтқырлығы.

08 Мамыр 2015

4-20 сәуір кезiнде, профессор, биохимия  кафедрасының меңгерушісі Л.Е. Муравлева, профессор, №2  хирургиялық аурулар кафедрасының меңгерушісі Е.М.Тұрғынов, биохимия доценті Н.У. Танкибаева түрік қаласы Эрзурумдағы Ататүрік университет медициналық факультетінде, біздің университетінің және түрікиянын  Мевлан университетінің академиялык алмасу бағдарламасы сыртқы академиялық ұтқырлығы шеңберінде, дәрістер және семинарларды өткізді. Мевлана алмасу бағдарламасы Түркияның  жоғары білім кеңесімен қаржыландыратын жане ағылшын тілінде сабақ беретін шетелдік оқытушылар үшін жасалған.

Сабақтар 3,4 және 5 -курс студенттерінің міндетті оқу жоспарының бір бөлігі ретінде, сондай-ақ профессор-оқытушылар құрамы, университеттің биохимиялық, молекулярлы-генетикалық зертханасының ғылыми қызметшілер, сондай-ақ PhD докторанттар үшін өткізілді.

Факультетте біздің оқытушыларға барлық жағдай жасалған және таңдалған тақырыпқа ең қолайлы әртүрлі  оқыту әдістерін пайдалану мүмкіндігін  ұсынған. Оқыту дәрістер, таныстылымдар және топтық жұмыс түрінде өтті. Барлық сыныптар компьютерлермен, проекторлармен және арнайы құрылғылармен жабдықталған. Оқытушылар медицина факультетінің биохимия және хирургия кафедраларында қызмет етті. Олар семинарларда бірнеше аурулардың патогенез кезінде тотығу процестерінің, саласындағы деректер базасындағы геном, протеом, метаболом т.б.  мәселелері  талқылады.

Доцент Н.У. Танкибаева студенттерге, докторанттарға және молекулярлы-генетикалық зерттеулер департаментінің ғылыми кызметкерлеріне дәріс оқуда.

Сонымен, катар біздің қызметкерлердің университетінің ауруханасында жүргізілген операцияларға, клиникалық жұмыстарға

Биохимия кафедрасының  қатысуға мүмкіндігі болды

Профессор Е.М. Тургунов кеуде операциялық хирургиясының  бөлімінде доктор  Yener Аidyn мен бiрге.

Казақстандық әріптестерге жетекшiлiк  жасаған және біздi жылы қабылдап, қолдау жасаған, биохимия кафедрасының меңгерушісі Ахмет Kiziltunc профессорга  алғыс білдіремiз.

Биохимия кафедрасында  ескерткіштер және сертификаттармен марапаттау рәсімі .

Әрине, академиялық ұтқырлық, көпмәдениетті оқуды, әріптестерімен карым-қатынас жасау дағдыларын камтиды. Бірақ  сіз  тұлғалық өсу үшін  басқа тілдік ортада өзге топтармен жұмыс жасау үшін, ерекше жағдайларға ие боласыз. Сондықтан, шығармашылық адамдардың ұтқырлығы қажет!

Биохимия кафедрасының

доцентi  Н.У.Танкибаева