Неонатолог күнін атап өтті

11 Сәуір 2024

5 сәуірде неонатология күніне байланысты педиатрия және неонатология кафедрасының оқытушылары М.М.Сабиева және Л.Б. Ибрагимова студенттермен дөңгелек үстел өткізді.

Әңгіме неонатологияның тарихы, оның медицинадағы қазіргі кезеңдегі өзектілігінің маңызы туралы пікірталас түрінде өтті. "Педиатрия" мамандығының 3002 және 3005 топтарының студенттері қатысты.

Неонатология саласы Қазіргі Денсаулық сақтау жүйесінде ерекше орын алады. Баланың туылуының алғашқы сағаттарында болатын өзгерістер болашақта оның денсаулығын қалыптастыруда үлкен рөл атқарады. Сондықтан неонатолог маманның біліктілігі мен білімі жоғары деңгейде болуы керек.

Болашақ педиатрлар бұл мамандықтың маңыздылығын және оның болашақ ұрпақтың денсаулығына қалай әсер ететінін талқылады. Студенттер неонатология тарихы, "сәби кезіндегі өтпелі жағдайлар" туралы егжей-тегжейлі баяндамалар жасап, пікір алмасты. Баяндама барысында алынған ақпаратты бекіту үшін викториналар өткізілді.