Медициналық оңалтудың жаңа көкжиектері

20 Қараша 2023

«ҚМУ» КеАҚ мейірбике ісі мектебінің магистранттары В.Ю.Яблонская мен А.Б.Аршкенов 26 қазан мен 8 қараша аралығында AccelEd бағдарламасы аясында стратегиялық серіктес «Литва Медицина және ғылым университетінің» университеттік клиникасында болды.

Тағылымдама барысында Литва Медицина және ғылым университетінің Университеттік клиникасының жетекші мамандары медициналық оңалту саласындағы диагностика және қалпына келтіру әдістері бойынша бағдарламаларын ұсынды. Магистратура студенттері медициналық оңалту саласында баға жетпес тәжірибе жинақтады, кинезиотерапия және еңбек терапиясы саласындағы жаңа диагностикалық әдістерді игерді және сөйлеу функцияларын диагностикалау және оларды қалпына келтіру әдістері бойынша логотерапия саласында дағдыларды меңгерді. Университеттік клиника базасында роботтық терапия технологиялары ұсынылды: статикалық-үйлестіру, сенсорлық, моторлық аймақтарды, оның ішінде ұсақ моториканы, сондай-ақ когнитивті статусты, психоэмоционалдық жағдайды және басқа процестерді ынталандыруға арналған құрылғылар, сондай-ақ. оларды іс жүзінде сынау мүмкіндігі ретінде.

Магистратура студенттері медициналық оңалтудың әртүрлі зерттеу әдістері мен әдістерінің дағдыларын игеріп, тәжірибеден өтті, бұл кейіннен мейірбикелік қызметте оңалту құзыреттерін жетілдіруге және церебральды инсультпен ауыратын науқастарға көрсетілетін оңалту деңгейін арттыруға мүмкіндік береді.

Литва медициналық ғылымдар университетімен (LSMU) бірлескен ғылыми және клиникалық іс-шаралар ынтымақтастықты одан әрі дамыту үшін кең перспективаларды ашады, білім мен тәжірибені кеңейтуге көмектеседі, сондай-ақ медициналық тәжірибеге ықпал етеді. Бұл ынтымақтастық мейірбикелік қызметтің дамуына және церебральды инсультпен ауыратын науқастарды медициналық оңалту деңгейін арттыруға қосылған құнды үлес болып табылады.