Медициналық білімнің шекаралары

04 Қараша 2023

2023 жылдың 18 қазаны мен 21 қазаны аралығында Мәскеуде (Ресей) РОСМЕДОБР II Халықаралық конгресі өтті, оған Ресей Федерациясы мен ТМД елдерінің медициналық білім беру мамандары, оқытушылар мен білім беру ұйымдарының басшылары қатысуға шақырылады. Конгрессте Қарағанды ​​медицина университетінің симуляциялық және білім беру технологиялары орталығының жетекшісі Кемелова Гүлшат Сейітмұратқызы екі баяндама жасады. Ол Қарағанды ​​медицина университетінің тәжірибесімен және Қазақстанның медициналық білім беруді дамытудағы жетістіктерімен таныстырған.Ол Қазақстаннан баяндама жасаған жалғыз өкіл болды. Ол РОСМЕДОБР мүшесі және Конгрестің Ғылыми комитетінің мүшесі ретінде «Ресей мен Қазақстанның тәжірибесі: медициналық білім беруді дамыту туралы көзқарастар» секциясын ұйымдастыруға үлес қосты.

Конгресс медициналық білім саласындағы сарапшыларды, сондай-ақ медициналық білім беру саласындағы ұйымдарды және білім беру ұйымдарын ұсынатын пікір көшбасшыларын біріктіретін жетекші алаң болып табылады. Іс-шара аясында:

·  «Медицинадағы оқытудың инновациялық технологиялары-2023» XIV халықаралық форумы,

·   Ресей медициналық білім беру мамандарының қоғамының II съезі,

·  Медициналық білім берудің озық технологиялары мен шешімдерін өндірушілердің, сондай-ақ білім беру саласында жұмыс істейтін ұйымдардың және CME іс-шараларын жеткізушілердің көрмесі ұйымдастырылды.

Конгрессте талқыланған негізгі тақырыптар:

• Медициналық білім беруді ұйымдастыру мәселелері

• Медицина педагогтарының біліктілігін арттыру

• Үздіксіз медициналық білім беру

• Медициналық білім берудегі технологиялар

• Оқыту тиімділігін бағалау.

Мұндай халықаралық іс-шараларға қатысу білім сапасын одан әрі арттыруға ынталандыру мен мотивация береді.

Бостанова Ж.Б.

CSOT маманы