Жоба аясындағы жазғы мектеп

11 Шілде 2023

2023 жылдың 26 ​​маусымы мен 06 шілдесі аралығында 101082831 – BERNICA – ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Орталық Азияда тамақтану және диетология саласында білім беру және ғылыми-зерттеу әлеуетін құру» Эразмус+ жобасы аясында Орталық Азияда), (Ыстықкөл, Қырғызстан) жазғы мектеп өтті. Бұл шараға Қазақстан (Қарағанды ​​медицина университеті, Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті), Қырғызстан (Халықаралық жоғары халықаралық мектеп, Ош мемлекеттік университеті), Тәжікстан (Тәжік мемлекеттік медициналық Авиценна университеті, Хатлон Медицина университеті), Өзбекстан (Ташкент медицина академиясы, Бұхара мемлекеттік медицина университеті) өкілдерінің қатысуымен өтті.

Жазғы мектепті жобаның үйлестірушісі, профессор Джусупов Кенеш Өскенбайұлы мен Халықаралық медицина жоғары мектебінің (Қырғызстан) командасы ұйымдастырды. Жобаның республикалық үйлестірушісі, медицина ғылымдарының докторы, профессор Тоғызбаева Қарлығаш Қабдешқызының жетекшілігімен қазақстандық команда 9 адамнан  құрады.

Қарағанды ​​медицина университетінен Жазғы мектепке профессор Лязат Қатайқызы Ибраева, профессор Тілеужан Оразалиевна Әбуғалиева, доцент Бачева Ирина Викторовна, оқытушы Жамантаев Олжас Кенжеғалиұлы қатысты. Жазғы мектеп бағдарламасы Moodle жүйесінде тамақтану бойынша оқу материалын интеграциялау, оқытудың педагогикалық дизайны бойынша жұмыс істеу дағдыларына арналған (Австриядан келген лекторлар Доктор Мануэла Конрад, Эрика Пернольд, Анастасия Сфири және Түркиядан доктор Индрани КАЛКАН және доктор Фатманур. Ө.Арпа). Халықаралық және пәнаралық командалардағы жазғы мектептің қатысушылары бакалавриат және дипломнан кейінгі білім алушыларға арналған модульдерді әзірлеуге белсенді қатысты.