Халықаралық ынтымақтастық ОмММУ

30 Маусым 2023

2023 жылғы 20-23 маусым аралығында «Оқу және ғылыми үдерістегі цифрлық технологиялармен жұмыс тәжірибесі» мастер-класын өткізу үшін екіжақты шарт пен ынтымақтастық туралы келісім жасасу шеңберінде «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ-на Омбы мемлекеттік медицина университетінің гистология, цитология және эмбриология кафедрасының оқытушысы Д.Б. Авдеев шақырылды. Баяндамада сандық технологияларды ең алдымен шеберлікпен қолдана отырып, мұғалімге көмектесетін құрал екендігін және материалды түсінуді жеңілдететініне баса назар аударылды.

Осы идеяны растау үшін Aperio ImageScope, ImageJ, E-Share PRO және басқалары сияқты сандық бағдарламалардың мүмкіндіктері көрсетілді. Іс-шараның пікірталас форматы оқу және ғылыми бағыттарда өзара тәжірибе алмасуға мүмкіндік берді, содан кейін Д.Б. Авдеев үшін ҚМУ КеАҚ бөлімшелері бойынша экскурсия өткізілді.

Ғылыми және клиникалық жұмыс жөніндегі проректор Тургунов Ермек Мейрамұлымен, стратегиялық даму және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор Риклефс Виктор Петровичпен, морфология және физиология кафедрасының профессоры Жанайдарова Галина Уразовнамен, сондай-ақ әртүрлі кафедралар мен бөлімшелердің басқа да қызметкерлерімен кездесулер өтті. Одан әрі халықаралық кафедрааралық өзара байланыс, соның ішінде грант жазу және әртүрлі ғылыми және пәндік бағыттар бойынша бірлескен басылымдарды шығару мәселелері талқыланды.

«Қарағанды ​​медицина университеті» КеАҚ басшылығы Омбы мемлекеттік медицина университетінің ректоры М.А. Ливзанға (РФ Ғылым академиясының корреспондент-мүшесі, медицина ғылымдарының докторы, профессор), Омбы мемлекеттік медицина университетінің гистология, цитология және эмбриология кафедрасының меңгерушісі Акулинин Виктор Александровичке (медицина ғылымдарының докторы, профессор), Омбы мемлекеттік медицина университетінің гистология, цитология және эмбриология кафедрасының оқытушысы Д.Б. Авдеевке халықаралық қатынастар мен өзара іс-қимылдарды дамыту және қолдау үшін алғысын білдіреді.