Жыл қорытындысы: ректордың 2022 жылғы есебі өтті

09 Қаңтар 2023

20 желтоқсанда ҚеАҚ Қарағанды медицина университеті ректорының есептік кездесуі өтті. Кездесу аясында Анар Ақылбекқызы Тұрмұхамбетова жыл қорытындысы бойынша оқытушылар мен жұртшылыққа есеп берді. Ректор университет жұмысының әртүрлі аспектілері, жетістіктері мен мәселелері туралы егжей-тегжейлі айтып, болашақта университет алдында тұрған міндеттер туралы да айтты.

Жылдың ең маңызды оқиғаларының бірі университет базасында жатақхана салынуы Бұл жоба студенттердің жайлы тұруы үшін университет қаржысына салынды. Жаңа жатақхана 400 адамға арналған.

Жұмыстың тағы бір маңызды бағыты – цифрлық университетті қалыптастыру. Бұл бізге академиялық саладағы жетістіктерімізді кеңейтуге мүмкіндік береді. Сондықтан цифрландыру бөлімі құрылды.

Университет жұмысының маңызды бағыттарының бірі – халықаралық ынтымақтастықты дамытатын негіз ретінде іргелі ғылымды дамыту. Университет Ғылыми зерттеулердің ұлттық зерттеу университетіндегі білім беру процесінің ажырамас бөлігі болуын қамтамасыз ету үшін жұмыс істейді.

Біздің студенттер бір жыл ішінде жақсы нәтиже көрсетіп, түрлі іс-шараларға қатысты. Олар президенттік стипендия, қор стипендиясының иегерлері болды. Шахмрдана "Жылдың үздік еріктісі", "Қазақстанның 100 жаңа есімі"атағын алды. Өңірлік, республикалық олимпиадаларға қатысып, өздерін шығармашылық жағынан да көрсетті. Екеуі шығарылды стартап жобалар болашақ хирургтарға арналған тренажер жасау жобасы және 3D гипс модельдерін шығару сияқты. Болашақ хирургтарға арналған тренажер жасау жобасы және 3D гипс модельдерін шығару сияқты екі стартап жоба жасап шығарды.